Samsun Yem Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne Konkordato Geçici Mühleti Verildi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Yem Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne Konkordato Geçici Mühleti Verildi!
23.10.2020 09:06:17

 

Samsun Yem Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne Konkordato Geçici Mühleti Verildi!

Samsun Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanlığı, konkordato talebinde bulunulan Samsun Yem Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine 3 ay süreyle geçici mühlet kararı verdi.

Mahkeme ayrıca Yem Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne geçici konkordato komiserleri görevlendirdi.

Yem Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin Geçici konkordato komiserliği için Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi Cemalettin Kola, Trabzon Üniversitesi Mali Hukuk Anabilim Dalı Öğretim Dr. Üyesi Hukukçu Ercan Sarıcaoğlu ve OMÜ Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Yemler ve Hayvan Besleme Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Güray ERENER görevlendirildi.

Yem Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne mahkeme tarafından görevlendirilen geçici komiserlerin davacı şirketin ve gerçek kişinin faaliyetlerine nezaret edecekler.

Ayrıca şirketin yönetim organlarının tüm eylem ve incelemelerinin geçerliliği geçici komiser onayına tabii tutulacak.

Diğer yandan konkordato talep eden borçlu şirket ve gerçek kişi alacaklılarınca, kararın ilanından 7 günlük kesin süre içerisinde dilekçe ile itiraz edilerek, konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığı hususu delilleri ile birlikte ileri sürebileceği gibi, mahkememizden de konkordato talebinin reddi talep edebilecek.

Samsun Yem Yem Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Trabzon Üniversitesi Dr. Üyesi Hukukçu Ercan Sarıcaoğlu OMÜ Ziraat Fakültesi Prof.Dr.Güray ERENER konkordato
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER