Samsun’da Acil Servis Personellerine Madde Bağımlılığına Genel Yaklaşım Eğitimi Verildi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da Acil Servis Personellerine Madde Bağımlılığına Genel Yaklaşım Eğitimi Verildi
27.07.2017 10:18:43

 

Samsun’da Acil Servis Personellerine Madde Bağımlılığına Genel Yaklaşım Eğitimi Verildi

Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Acil Serviste görev yapan Hekim, Hemşire, Paramedik, Acil Tıp Teknisyenlerine acil serviste madde bağımlı hastalar ile karşılaştıklarında dikkat etmeleri gereken tıbbi ve hukuki konular hakkında eğitim düzenlendi.

Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi ve Kadın Doğum Çocuk Hastanesi Toplantı Salonlarında gerçekleşen eğitime Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı hastanelerde görev yapan 450 sağlık personeli katıldı.

Göğüs Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcısı Acil Tıp Uzmanı Dr. Elif Bayçelebi ve Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Sorumlusu Acil Tıp Uzmanı Dr. Murat Güzel tarafından verilen eğitimde; sağlık çalışanlarına Madde bağımlılığına genel yaklaşım ilkeleri ve bağımlılığa neden olan faktörler; bağımlılığa neden olan hem yasadışı hem de yasal olarak kullanılan ilaçların kullanım biçimleri, suistimal şekilleri; acil servise en sık başvuru olan bilinç ve solunum depresyonu yapan madde zehirlenmeleri konusunda ilk değerlendirme, tanı, tedavi ve takipte yapılması gerekenler; madde bağımlı ölümlere hangi tür maddelerin neden olduğu ve bunların ölümlere neden olma mekanizmaları; madde alan şahısların kontrol altına alınırken hem hasta hem de sağlık personeli açısında gelişebilecek riskler ve buna yönelik müdahaleler; acil serviste tıbbi veya adli açıdan numune alınırken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi verildi. 

​Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi Samsun Kamu Hastaneler Birliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER