Samsun’da Sağlık Hizmetlerini Felç Eden Geçici Görevlendirmeler!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da Sağlık Hizmetlerini Felç Eden Geçici Görevlendirmeler!
07.04.2021 06:20:05

 

Samsun’da Sağlık Hizmetlerini Felç Eden Geçici Görevlendirmeler!

Samsun’da kadrosu ilçe hastanelerinde veyahut ilçe sağlık müdürlüklerinde olup da Samsun Sağlık İl Müdürlüğü’nde geçici görevli çalışan tam 196 personel var.

Samsun, Covid 19 risk haritasında bir aydır Türkiye’de birincisi durumunda.

Hastanelerin geçen sene mart ayından itibaren coronavirüs ile mücadele kapsamında aşırı miktarda personel ihtiyacı varken Müdürlük bu geçici görevli personelin hiçbirini kadrolarının olduğu hastanelere veya ilçe sağlık müdürlüklerine gönderemedi.

Göndermediği gibi hastanelerden hiçbir kıstasa bakılmaksızın, sadece tanıdık, eş, dost, akraba ve sendika ilişkisi nedeniyle geçici görevle personel almaya devam etti.

Yani adamını bulan sağlık müdürlüğüne geldi.

Sağlık müdürü yaptığı uygulamalarla coronavirüs ile mücadelede başarısız olurken personel arasında yaptığı haksızlıklarla siyasete olan güveni de zedeledi.

 

196 GEÇİCİ PERSONELİ HANGİ GÜÇ KORUYOR

Geçici kelimesi burada yanıltıcı olabilir çünkü adı geçici olmasına rağmen ilçelerdeki görevlerinin başında olması gereken bu personellerin tamamı yıllardır il müdürlüğünde görev yapıyor.

Geçici görevlendirmelerin meydana getirdiği en önemli sıkıntı personel arasında çok ciddi huzursuzluğa sebebiyet veriyor olması.

Samsun İl Sağlık İl Müdürlüğü emrinde ilçeler hastane veyahut il sağlık müdürlüğünde görevinin başında olması gereken tam 17 doktor var.

Bunların 3’ünün kadrosu 112 Başhekimliğinde olmasına rağmen idari işlerde, masa başı işlerde çalışıyor.

Samsun İl Sağlık İl Müdürlüğü emrinde ilçeler hastane veyahut il sağlık müdürlüğünde görevinin başında olması gereken tam 38 ebe var. Ebelerin 6 tanesinin kadrosu ilçelerdeki hastanelerde.

Başkan yardımcısı C.T’nin eşinin Kadrosu doğumevinde,

Sendika Başkanı’nın eşinin kadrosu doğumevinde,

Gazi Devlet Hastanesi müdürünün eşinin kadrosu ilçe sağlık müdürlüğünde,

49 sağlık memuru, tıbbi sekreter, diş protez teknisyeni ve 40 personelin kadrosu hastanede,

Başkan M.İ’nin eşi, diş protez teknisyeni-kadrosu Ağız Diş hastanesinde,

Başkan E.Ö.’ün hemşerisi B.K’nın kadrosu Ağız diş hastanesinde, diş protez teknisyeni olmasına rağmen il müdürlüğünde bina, sandalye işlerine bakıyor.

Başkan E.Ö’nün hemşerisi M.K, Anestezi Teknisyeni-Kadrosu Gazi Devlet Hastanesi’nde,

51 Hemşirenin 39’nun ve 12 teknik personelin kadrosu hastanelerde…

Samsun Covid 19 Sağlık Samsun Sağlık İl Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hasan     0000-00-00 Şubat ayında göğüs hastaliklarinda covidden yatan babamı kaybettim hastanede rontgene hastanenin temizlik işçileri götürüyor hasta bakıcı bile değil bildiğiniz temizlikciler ve babam rontgenden gelirken oksijen tüpü bitiyor solunum krizine giriyor ve bir gün sonra vefat ediyor bu hemşireler rahatına bakabilir hastanede hastalara temizlikciler yeter
SANCAK     0000-00-00 Allah yapılan bu haksızlıkların hesabını müdürden,e.ö'den,c.t'den sorsun.Personel bunlar yüzünden Akparti'ye düşman oldu müdürlükte
bir dost     2021-04-08 bence hastanelerde bu kadar hemşire açığı varken sağlık müdürlüğünde geçici görevle hemşire hanımların masa başı görevinde çalışmaları ne kadar doğru.
ALİ     0000-00-00 Başta İl Müdürü ve Yönetim kadrosu olmak üzere tüm karı, koca, akraba hemşehri, yandaş, sendika referanslı kim varsa tüm görevlendirmelerinin sonlandırılması gerekir. Burası aralık olmuş. Bunların karıları birde uzman olarak ballı maaş alıyordur.
Özlem     0000-00-00 Müdür ve ekibine hakkımı helal etmiyorum.Yillardir ilçe hastanesinde çalışıyorum. Çocugun okulu için merkez hastaneye geçici görev istedim, hastanenin ihtiyacı var diye olmaz dediler.İlla birinin akrabası,hemşerisimi olmak lazım
Advert
GALERİLER