Samsunlu Gençler’den Seyyah Türkiye Uygulaması
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsunlu Gençler’den Seyyah Türkiye Uygulaması
11.03.2022 15:39:08

 

Samsunlu Gençler’den Seyyah Türkiye Uygulaması

Akademik Düşünce Enstitüsü’nün Gençlik ve Spor Bakanlığı, GPDP 2020-1 desteğiyle Seyyah Türkiye projesi kapsamında geliştirdiği Seyyah Sosyal Ağ ve Gezi Rehberi mobil uygulamasının tanıtım toplantısı OMÜ Gençlik Ofisinde gerçekleştirildi.

Toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı Metin Öz, Seyyah’ın Türkiye’nin 81 ilinde ve KKTC’de gezi rehberi özelliğini taşıyan ve doğrudan kullanıcılar tarafından mekan eklenildiği, gezi yazısı yayınlandığı tematik bir sosyal medya uygulaması olduğunu belirtti.

Yakın zamanda uygulamaya uygulama içinde mesajlaşma dahil olmak üzere bir çok yeni özelliğin getirileceğini söyleyen Öz, kullanıcıların Seyyah’ı App Store’dan ve Google Play’den ücretsiz indirilebileceğini söyledi.

Proje kapsamında gerçekleştirilecek bir diğer etkinlik olan Kısa Film Atölyesi ise Başkan Yardımcısı Emre Mutlu tarafından etkinlikte duyuruldu.

Mutlu konuşmasında ücretsiz gerçekleştirilecek Kısa Film Atölyesinde kamera kullanımı, çekim teknikleri, görüntü yönetimi, senaryo yazımı, kurgu, montaj, ışık ve ses gibi çeşitli eğitimler verileceği ve ayrıca eğitimler sonunda sertifika verileceğini belirtti.

Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik gençlere promosyon ürünler ve dernek yayınları hediye edilerek sona erdirildi.

akademik düşünce derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert