Samsun Haber
Giriş Tarihi : 05-11-2022 16:31   Güncelleme : 05-11-2022 17:21

Samsunlu Yazar Adnan Öz, Alperen Ocakları Samsun Şubesi’nde Anadolu da Yazar Olmak Konulu Söyleşi Yaptı

Alperen Ocakları İl Başkanı Muhammed Furkan Taş ve yönetimi ile katılımcıların hazır bulunduğu söyleşiye öğrenciler de ilgi gösterdi.

Samsunlu Yazar Adnan Öz, Alperen Ocakları Samsun Şubesi’nde  Anadolu da Yazar Olmak Konulu Söyleşi Yaptı

 

Adnan Öz söyleşiye, “Gençler burada, bu ocakta bulunuyor olmanız sizler açısından büyük bir şans. Sizler şanslı gençlersiniz bunun kıymetini biliniz.” diye başladı.

“Öyle başarılı olun ki yaptığınız işte en iyisi olun. Kendinize faydalı olun, ailenize faydalı olun, etrafınıza faydalı olun, milletimize ve devletimize faydalı olun. Kendisine faydası olmayanın kimseye faydası olamaz” diyen Öz şöyle devam etti;

“Öyle günlerden geçiyoruz ki kim dost kim düşman belli değil. Sizlere tavsiyem Nuri Demirağ, Nuri Killigil ve Devrim arabalarının başına gelenleri inceleyin. Ürettiğimiz TOGG aracının, İHA, SİHA ve KIZIL ELMA’nın “Vidası şuradan, parçası buradan, merceği şuradan.” diyenlere şüpheyle bakın.” Bunlar türk insanının gurur duyması gereken başarılı çalışmalardır. Türk gençleri dünyaya “biz de varız” dediler.

 

“İnsan sosyal bir varlıktır. Dolayısı ile etrafında ve ülkesinde olup bitenden sorumludur. Bu sorumluluk bilinciyle hayatınızı sürdürün.”

Öz, söyleşisine Anadolu da yazar olmanın zorluklarından bahsederek devam etti ve söyleşi sonrası kitaplarını imzaladı.

Recep YAZGANRecep YAZGAN