Samsunspor Üzerinden Oynanan Oyunlara Sert Tepki
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsunspor Üzerinden Oynanan Oyunlara Sert Tepki
02.05.2021 12:28:17

 

Samsunspor Üzerinden Oynanan Oyunlara Sert Tepki

Samsun Dernekler Federasyonu (TÜRKİYE SADEF) Samsunspor üzerinden oylanan oyunlara sert tepki gösterdi.

TÜRKİYE SADEF Başkanı Yıldıray Baş, TFF 1.Lig'de yaşanan çifte standardı anlamakta güçlük çekiyoruz diyerek  “Sporun temel amacı kardeşlik ve dostluktur, kulüpler arasında böylesine çifte standart uygularsanız hem ülke futbolunu bitirir, hem de taraftarları karşı karşıya getirirsiniz. Dün yaşanan olaylar ortada iken Türkiye Futbol Federasyonu derhal istifa etmelidir.”dedi. 

 

YASALAR ÇİĞNENİYOR 

Başkan Yıldıray Baş,  Hafta sonu oynanan maçlar çifte standart olmuştur. Şampiyonluk yarışında olan üç takım eşit şartlarda sahaya çıkmalıydı ancak iki takım seyircili oynuyor, Samsunspor ise kurallara ve Türkiye Cumhuriyeti’nin aldığı yasaklara uyarak mücadelesine devam ediyor. 

Maalesef biz bugün saha içini konuşmuyoruz,takımların oynadığı futbolu konuşmuyoruz. Hakem hatalarını konuşmuyoruz.Biz bugün Türkiye Cumhuriyet’inin almış olduğu kararların, çıkartmış olduğu yasaların nasıl hiçe sayıldığını konuşuyoruz. 

ADANA VE GİRESUN VALİLERİ GÖREVDEN ALINMALIDIR 

Dün hepimiz birer Samsunspor sevdalısı olarak Devletin televizyonu TRT ekranlarına kilitlendik. Amacımız tam kapanmanın olduğu ve maçların seyircisiz olduğu bir dönemde gönül verdiğimiz Samsunspor’umuzun maçını izlemekti. Ama maalesef gördüklerimiz futbolun nasıl kirletildiği, siyasete nasıl alet edildiği, adalet mekanizmasının nasıl çiğnendiği olmuştur. Şimdi ben buradan sormak istiyorum. Koronavirüs belasından kurtulmak için alınan tedbirler Samsun için uygulanırken Adana ve Giresun’da neden uygulanmadı. Seyircisiz maç oynama kararını biz almadık. Tam kapanma ve sokağa çıkma yasağını biz koymadık. Devletimizin ve TFF’nin aldığı kararları uygulamak İllerde Valilerin görevi değil midir? Binlerce insan tedbirleri hiçe sayarak o tribünlere nasıl girdi. Polis yok mu? TFF yetkilisi yok mu? Bu görüntülerin sorumluları nerede? Neden bir açıklama yapılmıyor? Adana Valisi yapmış “Gerekli idari işlem başlatıldı” diye. Siz bizim aklımızla dalga mı geçiyorsunuz. O seyirciler statları doldururken siz neredeydiniz? Atı alan Üsküdar’ı geçtikten sonra yapılan gayri ciddi bir açıklama hiçte inandırıcı değil. O nedenle başta Adana Valisi, Giresun Valisi derhal görevden alınmalı, TFF bütün organları ile istifa etmelidir.

 

KUL HAKKI YİYORLAR 

TFF 1. Ligde yaşanan bütün çirkinliklere, çifte standarlara ve şikelere rağmen kurtuluşun şehri ülkemizin Atatürk armalı şanlı Samsunsporumuz hedeflediği ve hak ettiği süper lige çıkacaktır diyen SADEF Başkanı Yıldıray Baş, “Bundan zerre kadar şüphemiz yoktur. Ancak biz sivil toplum kuruluşları ve Samsun şehri yasalara, kanunlara, alınan her türlü tedbirlere, sokağa çıkmayarak, maçlara gitmeyerek, kuralları ihlal etmeyerek, riayet ederken, bir takım ayak oyunları ile hedeflerine ulaşmak isteyenler bilsinler ki Samsun halkının ağının ve kul hakkının vebali ile ezilirler. Samsunspor asla yalnız değildir” dedi.  

KİMSE SAMSUN’U YOK SAYAMAZ 

2004 yılında kurulan SADEF Türkiye geleninde 129 üye dernekleriyle, 15 bölge Başkanlıklarıyla, Gençlik kolları ve Spordan Sorumlu Başkanlıklarıyla Samsunspor’un İç ve dış saha maçlarında stadyumlarda yerini alarak bugüne kadar takımına destek vermiştir. Centilmenlik gereğince her daim örnek seyirci olarak ta anılmışlardır. Bugün ise takımına ekranlar karşısında TRT’den canlı izleyerek destek veriyor. Çünkü ülkemizde son yıllarda sıkıntı bir dönem yaşanıyor. Sokağa çıkma yasağı ve kısıtlama süreçleri olduğundan kurtaran şehrin takımına ekranlar karşısında destek vermeye ve örnek seyirci olamaya devam ediyoruz... 

SADEF TFF 1.Lig Samsun Dernekler Federasyonu Samsunspor Türkiye Futbol Federasyonu TFF Süper lig Yılport Samsunspor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER