Samsun'un Alaçam’da Mezarlığa Giden Yol Yok!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun'un Alaçam’da Mezarlığa Giden Yol Yok!
10.06.2021 10:52:10

 

Samsun'un Alaçam’da Mezarlığa Giden Yol Yok!

Samsun'un Alaçam ilçesinde Pelitbükü ve Karacak mahallesi sakinleri mezar yerine giden bir yol olmaması nedeniyle yıllardan beri çile çekiyor.

Samsun'un Alaçam ilçesinde Pelitbükü ve Karacak mahallesi sakinlerinin ortak kullandığı mezar yerine giden yol yok.

Alaçam ilçesinde yaşanan ilginç olay yıllardan bu yana sorunun defalarca gündeme getirilmiş olmasına rağmen çözüme kavuşturulamadı. Mezar yerinin olduğu yere ulaşabilmek için Pelitbükü ve Karacak mahallesi sakinleri dereyi aşmak zorunda kalıyor. Özellikle yağmurlu havalarda taşan dereden geçmenin mümkün olmadığını belirten vatandaşlar, mezarlık alanına rahatça ulaşabilmeleri için köprü yapılmasını istiyor.

Pelitbükü ve Karacak mahallelerine giden Yeniçağ Gazeteci muhabiri İbrahim Akkuş burada vatandaşların mezar yeri ile ilgili sorunlarını not alarak sorunun çözümü için yetkililere seslendi. Mezar yerinin iki mahalle tarafından kullanıldığını ancak mezar yerine yol olmadığı için vatandaşların buraya ulaşmakta büyük sıkıntılar yaşadığını kaydeden Akkuş, Pelitbükü ve Karacak mahallesi sakinlerinin köprü talebini dile getirdi.

Vefat eden yakınlarını ziyaret etmek için mezar yerine giden vatandaşların dereye kadar ulaşımlarının olduğunu ve dereyi yaya olarak aşarak mezarlıklara gidebildiklerini kaydeden İbrahim Akkuş, yıllardan beri aynı çileyi çeken vatandaşların sesi oldu.

Samsun Alaçam Yeniçağ Gazeteci İbrahim Akkuş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER