Saski Tekkeköy’de hatları yeniliyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Saski Tekkeköy’de hatları yeniliyor!
27.07.2022 15:26:13

 

Saski Tekkeköy’de hatları yeniliyor!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü Tekkeköy ilçesi Köprübaşı Mahallesi’nin kanalizasyon hatlarını yeniliyor. Köprübaşı Mahalle Muhtarı Ufuk Macit, “Mahallenin altyapı sorunu uzun yıllardır çözülememişti.

 Mahalle nüfusumuzun zamanla artmasıyla hatlar yetersiz kalıyordu. Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Sağlıklı ve daha iyi işleyen bir altyapı için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi SASKİ, Tekkeköy ilçesi Köprübaşı Mahallesi’ne 7 bin 222 metrelik kanalizasyon hattı döşüyor. İki etap halinde uygulanacak projenin 3 bin 200 metrelik kısmını oluşturan birinci etabının yüzde 70’i tamamlandı. Diğer bölümün de çalışmaları sürüyor. Ekipler, iki etabında en kısa sürede tamamlanmasını hedefliyor.

Köprübaşı Mahalle Muhtarı Ufuk Macit, “Mahallenin altyapı sorunu uzun yıllardır çözülememişti. Mahalle nüfusumuzun zamanla artmasıyla hatlar yetersiz kalıyordu. Durumu Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’e iletince hemen buradaki soruna el attı. Çok önemli bir proje bizim için. Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

9 milyon 27 bin 500 TL tutarındaki proje tamamlandığında Köprübaşı Mahallesi Kanalizasyon sorunlarından kurtulmuş olacak.

 

Saski Tekkeköy’de hatları yeniliyor!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri