Samsun Haber
Giriş Tarihi : 21-09-2023 16:49   Güncelleme : 21-09-2023 16:49

Seçimlere 81 İl Ve 922 İlçede Kendi Adaylarımızla Katılacağız!

Yeniden Refah Partisi Seçim İşleri Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç önceki açıklamalarında yerel seçimlere kendi logo ve adaylarıyla katılacaklarını belirtirken, son yaptığı açıklamasında ise, “AK Parti'den gelen bir teklif yok, teklife göre ittifak süreçlerini değerlendiririz” diyerek kendi kendini tekzip etti.

Seçimlere 81 İl Ve 922 İlçede Kendi Adaylarımızla Katılacağız!

Yeniden Refah Partisi Seçim İşleri Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, Ağustos ayında partisinin Antalya İl Divan Toplantısında "Bugünden itibaren kollarımızı sıvayarak insanlarımıza milli görüşü, adil düzeni, 54. Hükümet döneminde uygulanan ekonomi sistemlerini anlatmakla mükellefiz. Seçimlere Yeniden Refah Partisi olarak 81 il ve 922 ilçemizde kendi adaylarımızla katılacağımızı ilan ettik. Bu seçimde belediye başkanları, büyükşehir ve ilçe belediye meclisi üyesi, il genel meclisi adaylarımız olacak. Her birinde en iyilerimizi öne çıkarmalıyız” demişti.

 

Kılıç son olarak partisinin Genel Merkezi’nde Merkezi Yönetim Kurulu toplantısının ardından gündem değerlendirmesi yaptığı konuşmasında ise,

“AK Parti'den gelen bir teklif yok. Ve bugün itibariyle Yeniden Refah Partisi 81 il ve 922 ilçe de seçime kendi adaylarıyla katılmak üzere çalışmalarını devam ettiriyor. Yarın bir teklif geldiği takdirde İstanbul için gelirse İstanbul özelinde İstanbul ve Ankara için gelirse iki il özelinde başka illeri kapsarsa o iller özelinde bizden istenen nedir? Bize vaat edilen nedir? Bizim kendi seçmenimizi aday profilimizi ve seçmenlerimizin tercihini korumak üzere alabileceğimiz tavır ve yaklaşım nedir? Bunun kararını veririz. İttifakın bu anlamda karşısında değiliz. Gelen tekliflere göre ittifak süreçlerini değerlendiririz” diye konuştu.

Recep YAZGANRecep YAZGAN