Sendikal Destek İçin Yüzde 2 Şartı Getirildi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sendikal Destek İçin Yüzde 2 Şartı Getirildi
12.12.2022 14:07:14

 

Sendikal Destek İçin Yüzde 2 Şartı Getirildi

Kamu görevlileri sendikalarına üye olup, aylık veya ücretinden üyelik ödentisi kesilen kamu görevlilerine ocak, nisan, temmuz ve ekim aylarında aylık veya ücretleriyle birlikte 750 gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutarda toplu sözleşme desteği yapılacak.

 

Kurulu olduğu hizmet kolunda çalışan kamu görevlilerinin yüzde 2'sinden daha fazlasını üye kaydetmiş kamu görevlileri sendikalarına üye olan, aylık veya ücretinden üyelik ödentisi kesilen kamu görevlilerine ise ocak, nisan, temmuz ve ekim aylarında aylık veya ücretleriyle birlikte toplu sözleşme ile belirlenecek tutarda toplu sözleşme ikramiyesi ödenecek.

Kamu görevlilerine ödenecek toplu sözleşme ikramiyesi, Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2022 ve 2023 Yıllarını Kapsayan 6. Dönem Toplu Sözleşmenin yürürlük süresince 2119 gösterge rakamının memur aylık katsayısıyla çarpımı sonucu bulunacak tutarda ödenecek.

Bu şekilde en az 25 bin üyesi olmayan sendikaların üyelerine üç ayda bir verilen 900 TL civarındaki destek artık verilmeyecek.

Sendikal Destek İçin Yüzde 2 Şartı Getirildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
salim     2022-12-13 Senin muhtemelen desteklediğin sendika seçimi iktidar partisi kaybederse bakalım yüzde kaça düşecek
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri