Size Bir Masalımız Var Çocuklar
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Size Bir Masalımız Var Çocuklar
17.01.2020 13:52:34

 

Size Bir Masalımız Var Çocuklar

OMÜ Unutulmaya Yüz Tutmuş Radyoda Masal Dinleme Kültürünü Yeniden Çocuklarla Buluşturdu.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri toplumsal sorumluluk projesi kapsamında unutulmaya yüz tutmuş radyoda masal dinleme kültürünü yeniden çocuklarla buluşturdu.

 

Samsun’un Çarşamba ilçesi Anafartalar İlkokulu ile beraber yürütülen projede okul müdürü ve öğretmenler, çocuklar için masal seslendirdiler.

 

"Size Bir Masalımız Var Çocuklar" projesinin Başkanı Nurdan Saygın "Böyle güzel bir proje içerisinde yer aldığım için çok mutluyum. Her çocuk masalla büyümeli. Bizlerde bu amaç doğrultusunda kendi masallarımızı çocuklara anlatıp dinlemesine vesile olarak unutulmaya yüz tutmuş kültürümüzü yeniden canlandırmayı hedefleyerek bu amaçlar doğrultusunda projeye başladık. Çocuklar sadece ailesinden değil, Kaymakam, Belediye Başkanı, Vali, İl Milli Eğitim Müdürü, Rektör, Dekan, Okul Müdürü ve öğretmenlerin de kendilerinin dinlemiş olduğu masalları çocuklarla buluşturmayı hedefliyoruz" dedi.   

Her çocuk masallarla büyümeli

 

Proje kapsamında düşüncelerini ifade eden Samsun Çarşamba Anafartalar İlkokulu Müdürü İsa Kuru ise "Çocuk eğitiminde masal, düş gücünün gelişmesine ufkunun açılmasına yardımcı olur. Kelime dağarcığını zenginleştirir ve kavram öğrenimini hızlandırır. Masallar çocukların korkularını giderir. Özlemlerini dile getirir, kişiliğini geliştirir, onlara güven verir, geleceğe olan umutlarını arttırır. Biz Çarşamba Anafartalar İlkokulu ailesi olarak "Size Bir Masalımız Var Çocuklar" Projesi ile masalın çocuklar üzerinde ki etkisinden yola çıkarak, masalın bu büyülü gücünden yararlanmayı amaç edindik. Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, masal anlatıcılarının ses kayıtlarını yapacak, gerekli ses ve efektleri ekleyerek haftanın belirli gününde OMÜ Radyo da yayın yapacaklar." şeklinde konuştu. 

 

Her Perşembe Saat 21.00 Da OMÜ Radyo da gerçekleştirilen masal dinletisi çocukların okul dönemi sonlanana kadar devam edecek. OMÜ Radyo’yu internet üzerinden www.omuradyo.com  adresinden dinleyebilirsiniz.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi OMÜ İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER