Sosyolojik Bakış Açısı İle Gastroenteroloji
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sosyolojik Bakış Açısı İle Gastroenteroloji
04.01.2021 09:45:44

 

Sosyolojik Bakış Açısı İle Gastroenteroloji

Sağlık konusu hepimiz için çok önemli olsa da gereken özeni gösterdiğimiz söylenemez. Genellikle doktora gitmekten imtina eder, son ana kadar bekleriz. Bilinçaltımızda şöyle bir algı vardır; muayene olmakla iş bitmiyor dolayısı ile her branş mutlaka teşhis için yardımcı enstrümanları kullanacaktır. Tahlil, test, görüntüleme derken hastaneden çıkmanız pek kolay değildir.

Son iki aydır midemle ilgili olarak yaşadığım sıkıntı, tedavi süreci ve tecrübeyi paylaşmayı uygun buldum. Bir kaç gün ağrılar içinde kıvrandıktan sonra, geçmeyince doktora gitmeye karar verdim. Öncelikle konuyu biraz araştırınca; yakın olması, özel olması ve de uzman hekimin yetkinliği dolayısı ile bir tercihte bulundum. Balçova da ama batısında, göz gibi olsa da tüm branşların olduğu tıp merkezinden gastroenteroloji servisine randevu aldım.

Bu bölüm; ağızdan başlayıp tüm sindirim organları, karaciğer, pankreas, safra kesesi de dahil olmak üzere geniş bir yelpaze de hizmet sunan bir bilim dalı olarak özetlenebilir. Ama daha çok mide ve bağırsak konusuyla  gündeme gelmektedir.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER