Süleyman Demirel Sağ Gösterip Sol Vurmuştur
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Süleyman Demirel Sağ Gösterip Sol Vurmuştur
10.12.2020 06:18:11

 

Süleyman Demirel Sağ Gösterip Sol Vurmuştur

Türkiye’de siyaset yapan insanlar arasında aldatıcılığı yönüyle Süleyman Demirel kadar yetenekli hiçbir insan yoktur. Bu insan nabza göre şerbet vermesini gayet iyi bilen ve her türlü kılığa girebilen nadide bir şahsiyettir.

1997 Yılında benim ordudan ayrılmama neden olan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarını imzalayanların arasında Cumhurbaşkanı olarak Demirel bulunuyordu. Halbuki bu zat şehir meydanlarında yaptığı siyasi konuşmalarda daima askeri darbelere karşı çıktığını söylemiş hürriyet ve özgürlük için mücadele ettiğini söylemişti. Dindar olduğu için ordudan atılan binlerce askerin haklarını almak için defalarca söz vermiştir.

Fakat işbaşına geldiğinde neredeyse verdiği bütün sözleri unutmuş “dün dündür, bugün bugündür” diyerek vaatlerinin çok büyük çoğunluğunu yerine getirmeyerek halkımıza masonlara hiçbir zaman güvenilmeyeceği konusunda iyi bir ders vermiştir.

Öyle ki ben bu kişinin ne derece aldatıcı ve sözlerinin aksiyle hareket ettiğini 28 Şubat 1997 sürecinde “başörtülüler Arabistan'a gitsin” dediği zaman anlayabilmiştim. Fakat geçmiş olsun. Batı Çalışma Gurubu ile birlikte on bine yakın askeri ordudan attıktan sonra televizyonların karşısına geçip bu sözü söyleyebilmiştir.

Süleyman Demirel’in benim gibi saf insanlara verdiği en büyük ders “masonlara asla güven olmaz” gerçeğidir. Öyle ki; bir zamanlar girdiği Mason locasını makam ve mevki hırsı ile terk ederek, nasıl bir kişilik taşıdığını cümle aleme göstermiştir.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER