Taraftarımız Bana İnansın Sakin Olsun!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Taraftarımız Bana İnansın Sakin Olsun!
02.09.2023 17:21:34

 

Taraftarımız Bana İnansın Sakin Olsun!

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Radyospor'da yayınlanan "Üçleme" programında Nazım Türknas'ın konuğu oldu.

11 yıllık aranın ardından Süper Lig özlemine 3 yıl gibi bir sürede son verdiklerini ifade eden Başkan Yüksel Yıldırım, Toulouse ile yapılan anlaşma detayını, Süper Lig hedeflerini ve transfer çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

Başkan Yıldırım, "Toulouse ile Süper Lig’de bir anlaşma imzaladık. Başkanları Damien Comolli çok yakın bir dostum. Süper Lig hedefimiz gerçekleştiğinde beraber güzel işler yapacağımızı planlamıştık. Şimdi bu hedef doğrultusunda 3 yıllık bir anlaşma imzaladık. Daha öncede Belçika’nın Genk takımı ile bir anlaşma yapmıştık ancak pandeminin araya girmesi süreci olumsuz yönde etkilemişti. Şimdi Fransa'da 2. Lig'de mücadele eden Dunkerque FC takımını aldık ve bu anlaşmaları gerçekleştirdik.

 

Bu projede ağırlıklı olarak akademiye yönelik çalışmalar yapılacak. Oyuncu yetiştirme, geliştirme, idman metodları gibi programlar olacak. Her sene çok yetenekli 1 oyuncumuzu Fransa'ya göndermek ve orada eğitimlerini aldırmak hedefimiz.

 

A takımda ise yapay zeka ve geliştirilmiş dataları kullanma imkanları sağlanacak. Oyuncuların özelliklerine daha detaylı bakabilme imkanımız olacak. Scout departmanında değişimler ve gelişimler sağlanacak. Fizyoterapist ve medikal alanında uygulanan farklı ve etkili çalışmaları yerinde inceleyip kendimize entegre etme imkanımız olacak. Analiz, scout ve sağlık ekibimiz Fransa’ya giderek orada çalışma imkanları sağlanacak.

 

10 Milyon Euro’nun üzerinde altyapıya yatırım yaptık. Süper bir alt yapı tesisi oluşturduk, Avrupa standartları ayarında mükemmel bir tesis gençlerimizin imkanına sunuldu. Bir çok Avrupa kulüplerini bu anlamda geride bıraktık.

 

Samsunspor zor zamanlar yaşarken ben “Atatürklü Armamıza” sahip çıktım ve Süper Lig’e yeniden yükselmesini sağladım. Keşke diğer köklü camialarda kötü durumlar yaşamasa ve kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalmasa.

 

Bizde çok isteriz, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı farklı skorlarla yenmeyi ama bunlar zamanla olacak durumlar. Samsunspor öyle bir kulüp olacak ki 33 bin kişilik stadı zamanı gelince kombineler ile dolduracak. Başarı böyle geliyor. Avrupa'da bu kültür yaygın bizde bunu yapmak istiyoruz.

 

Kulüp yöneticiliğini bilmiyordum ama şimdi işin içerisine girince öğreniyorum, farklı durumlar olduğunu da yaşadıkça görüyorum. Ben Samsun'un çocuğuyum ve hiç bir yere gitmiyorum verdiğim sözleri tutuyorum, tutmaya da devam edeceğim. Bu şehir, bu takım için elimden geleni yapıyorum.

 

Biz ilk 5 yıl planını bitirdik şimdi ikinci 5 yıl planını yapıyoruz. Hedefimiz ikinci plan dönemimizde Samsunspor olarak ilk 5 içerisine girebilmek ve Avrupa'da kupalarda mücadele etmek. Bu Samsunspor tarihinde her zaman olan bir durum da değil.

 

Taraftarımıza saygım sonsuz, beni eleştirebilir, kızabilirler ama ben ve Yönetim Kurulu Samsunspor'u dünya markası yapmak için çalışıyoruz. Samsunspor benim tek önem verdiğim takımım. Diğer takımların bir ekosistem üzerinde yaşamlarına devam edecek. Zaman zaman onlar Samsunspor'u besleyecek.

 

Gelecek planlaması yapıyoruz. Yüksel Yıldırım olarak diğer kulüp başkanlarının yapmak isteyip de yapmadıklarını yapıyorum. Başarılı olurum veya olmam ama en azından uğraşıyorum.

 

Samsunspor benim çocukluk takımım, bu takım için her şeyi yapıyorum. Herkesten daha çok başarılı olmak istiyorum. Ama bunlar hemen olacak şeyler değil. Biraz zamana ve sabra ihtiyacımız var.

 

Samsunspor yenilince kahroluyorum sabaha kadar uyuyamıyorum, enerjim gidiyor. Günün sonunda insanlar anlamsız bir şekilde bana tepki gösteriyor. Ortak noktamız Samsunspor’un başarısı ve ben bunun için buradayım.

 

Bu sezon transferde hocamızla uyum içerisinde hareket etmeye çalıştık. Hocamız 10 oyuncu istemişti bende 11 oyuncu olsun dedim. Kulübe de alternatif imkanları olsun diye bunu yaptık. Benim ve hocamızın bu ligde ilk sezonu. Doğal olarak hata yapma durumumuz olabilir.

 

Taraftarımız bana inansın, sakin olsun. Ben Samsunspor’dan almaya değil vermeye geldim. Tarihte bir tek Hasbi Menteşoğlu başkanımız bunu yaptı. Bana biraz zaman tanısınlar ben tamamen iyi niyetliyim. Şimdiye kadar çalıştığım hocalarım içerisinde en iyi niyetlisi ve en çalışkan olan bir insan Hüseyin Eroğlu. Hocamız İstanbulspor maçına takımını en iyi şekilde hazırlıyor.

 

6 transferden 3’ünü tamamladık. Şimdide 6 - 8 ve kanat oyuncusu takviyesi yapıp transferi kapatacağız. Transfer sezonu bu sezon zor geçiyor, herkes bu durumdan şikayetçi. Harcama limitlerimiz belli, TFF bunun üstüne çıktığınızda oyuncunun lisansını çıkarmıyor ve çeşitli yaptırımlar uyguluyor. Ben Samsunspor’un bu sezon ilk 10 içerisine girmesi için elimden geleni yapıyorum. Lütfen camiamız bana destek olsun, her şeyin üstesinden beraber geleceğiz.

Taraftarımız Bana İnansın Sakin Olsun!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatan DAŞ     2023-09-05 akasyam.com, store55'in 03622383696 nolu telefonunu arayıp "nasıl haberleşilemiliyor" haberi yapar mısın.Koskoca süper lig takımına yakışıyor mu gör yorumları...
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı