Teknofest’ İn Meyvesi: Bilim Samsun
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Teknofest’ İn Meyvesi: Bilim Samsun
21.11.2022 12:10:20

 

Teknofest’ İn Meyvesi: Bilim Samsun

TEKNOFEST KARADENİZ kapsamında Samsun’da inşa edilen Bilim Samsun, öğrencilerini bekliyor. Bilim Samsun’da eğitim alacak öğrencilerin başvuru süreci devam ederken merkezde de son hazırlıklar yapılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Burası geleceğimiz olan yavrularımızın çok daha iyi yetişmeleri noktasında özel eğitim alacakları çok güzel bir alan oldu. Yüzlerce gencimizin buluştuğu bir mekan olacak” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, TEKNOFEST KARADENİZ kapsamında Samsun’a iki önemli eser kazandırdı. Büyükşehir Belediyesi, Atakum’daki Emek Park’a Keşif Kampüsü, Kent Park’a da Bilim Samsun’u inşa etti. Kent Park içerisinde 930 metrekare alanda yapılan Bilim Samsun, eğitim için gerekli teknik ekipmanların tamamlanmasının ardından hizmete açılacak. Matematik, Doğa, Akıllı Tarım, Uzay ve Havacılık, Teknoloji Dene-Yap atölyelerinin yer aldığı merkezde her detay gençlerin gelişimi için özel olarak tasarlandı.

Bilim Samsun Projesi’nin gençlerin geleceği için önemli olduğuna dikkat çeken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Burası geleceğimiz olan yavrularımızın çok daha iyi yetişmeleri noktasında özel eğitim alacakları çok güzel bir alan oldu. Yüzlerce gencimizin buluştuğu bir mekan olacak. Öğrencilerimiz buraya sınavla alınacak. Şuan başvuru süreci devam ediyor. Türkiye’de artık insansız hava araçlarını, helikopterleri, yerli üretimleri ve yazılımları konuşuyoruz. Bu alanlarda yetişmiş insan kaynağı da çok önemli. Gençlerimizi, çocuklarımızı bu alanlara yönlendirerek kendi insan kaynağımızı üretebiliriz. Biz de bu amaçla tesisler inşa ettik. Şehrimize, gençlerimize hayırlı olsun” dedi.

Teknofest’ İn Meyvesi: Bilim Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri