TPAO Genel Müdürü Bilgin CHP Bizi Şaşırtmadı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
TPAO Genel Müdürü Bilgin CHP Bizi Şaşırtmadı
29.12.2022 16:36:32

 

TPAO Genel Müdürü Bilgin CHP Bizi Şaşırtmadı

TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin, CHP'nin 'gaz keşfi yalan' iddiası hakkında CNN Türk'te açıklamalarda bulundu.

 

Bilgin CHP'nin 'gaz keşfi yalan' iddiası hakkında yaptığı değerlendirmede, "Türkiye'nin 2007 ile 2017 yılları arasında toplam günlük petrol çıkarma oranımız 35 bin varildi. Bugün baktığımızda 65 bin varil seviyelerine çıkartıldı. CHP'nin iddiası bizi şaşırtmadı ama üzdü." ifadelerini kullandı.

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programına katılan ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin, "Asla ve asla günübirlik uygulamalar içinde değiliz. Bu konuda milletimizin gönlü rahat olsun. Bizim asıl amacımız Türkiye'nin 'enerji bağımlılığı zincirini' kırabilmek. 10 yıl sonra Türkiye'nin enerjide bağımsızlığını yüzde 70 80 dolaylarına çıkartmak." ifadelerini kullandı.

CHP'NİN 'GAZ KEŞFİ YALAN' İDDİASI

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un 'petrol keşfi yalan' iddiaları hakkında değerlendirme yapan Bilgin, "Türkiye'nin 2007 ile 2017 yılları arasında toplam günlük petrol çıkarma oranımız 35 bin varildi. Bugün baktığımızda 65 bin varil seviyelerine çıkartıldı. CHP'nin iddiası bizi şaşırtmadı ama üzdü." dedi.

SAKARYA GAZ SAHASI TAMAMEN MİLLİ Mİ?

Sakarya Gaz Sahası hakkında açıklama yapan TPAO Genel Müdürü Bilgin, "Sakarya Gaz Sahası yüzde 100 millidir. Tamamen TPAO tarafından işletilmektedir. Burada milletimiz gurur duyabilir." ifadelerini kullandı.

Sakarya Gaz Sahası'ndaki doğal gazın evlere ne zaman ulaşacağı konusuna değinen Bilgin, "Projenin ilk fazı Mart ayının ortasında devreye alınacak. Yani gaz sisteme bu tarihte ilk kez verilecek. Gazı sisteme vermek demek evlere gazı vermek anlamına geliyor." dedi.

TPAO Genel Müdürü Bilgin CHP Bizi Şaşırtmadı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri