Samsun Haber
Giriş Tarihi : 28-08-2023 15:56   Güncelleme : 28-08-2023 15:56

Trabzon bizi kıskanıyor!

Trabzon Günebakış Gazetesi bugün manşetine Samsun’u taşıyarak, “Samsun’da fuarlar gelenekselleşirken, Trabzon yıllarca kongre ve fuar merkezini tamamlayamadı” diye yazdı.

Trabzon bizi kıskanıyor!

TRABZON’DA YILLARDIR SONUÇ ALINAMADI

Gazete manşetine taşıdığı haberde, “Türkiye’de birçok il kongre ve fuar turizmden pay alırken, Karadeniz’in büyükşehirlerinden Trabzon adeta yerinde sayıyor.” Diyerek Trabzon Kongre ve Fuar Merkezi’nin tamamlanmamış olmasından dert yanıyor.

Haberin devamı;

Trabzon’da Armada tarafından yıllar önce yapımına başlanan Kongre ve Fuar Merkezi’nde sözleşme fesih sürecine doğru gidilirken, kaybeden Trabzon oluyor. Kentte Ortahisar, Yomra ve Beşikdüzü Belediyeleri zaman zaman belediye çatısı altında ya da kültür merkezlerinde kitap fuarı düzenlerken, bölge kentlerinden Samsun sahip olduğu fuar merkezi ile avantaj sağlıyor.

SAMSUN’DA BİR YILDA 7 FUAR DÜZENLENDİ

TOBB’un 2022 yılına ilişkin fuar istatistiklerine göre, Karadeniz’in büyükşehir unvanı taşıyan 3 ilinden Samsun’da bir yılda 7 fuar yapıldı. Samsun, 30 Eylül 2023’te de Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde 8. kez Karadeniz Kitap Fuarı’na ev sahipliği yapacak.  Fuarda panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan bir dizi kültürel etkinliğin yanı sıra yazarlar imza günü de düzenleyecek. Trabzon ise bir yılı daha büyük bir fuara ev sahipliği yapamadan tamamlayacak.

Kaynak: gunebakis.com.tr

Recep YAZGANRecep YAZGAN