Trump'tan Tarihi Türkiye Açıklaması; Erdoğan’a adaletsiz davranıldığını düşünüyorum!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Trump'tan Tarihi Türkiye Açıklaması; Erdoğan’a adaletsiz davranıldığını düşünüyorum!
29.06.2019 13:54:19

 

Trump'tan Tarihi Türkiye Açıklaması; Erdoğan’a adaletsiz davranıldığını düşünüyorum!

ABD Başkanı Donald Trump, S-400 kriziyle ilgili yeni konuşmasında Türkiye'nin hakkını teslim ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili tarihe geçen ifadeler kullandı.

Türkiye'ye yaptırımı düşünen mevcut ABD yönetiminin aksine Trump, Türkiye'ye sıcak mesajlar verdi. ABD Başkanı Donald Trump, S-400 ve F-35 kriziyle ilgili ülkesinin politikasını eleştirdi ve özellikle Obama yönetimini hedef aldı.

ABD Başkanı Donald Trump, Japonya'da düzenlenen G-20 zirvesinde basın toplantısında yine çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Zirveyi değerlendiren Trump, soru cevap kısmında Türkiye ile yaşanan gerilime ilişkin özetle şunları söyledi:

Parasını ödediği uçakların teslimatını istiyor

“Obama yönetimi sırasında bizim Patriot füzelerimizi almak istedi ama satmadılar. Müttefikimiz olmasına rağmen, büyük ordusu olmasına rağmen hiç adil değildi, Patriot almak istedi ama Obama 'hayır' dedi. Sürekli hayır dediler. Ve savunması için ihtiyacı vardı. Sonra Rusya’ya gittiler S400 aldılar. Çünkü Patriot almasına izin vermediler. Benden önceki yönetim bunu satın almasına izin vermedi.

Bunun o kadar da iyi olmadığını düşünüyorum. Çok para verdiler, anlaşma yapıp aldılar. Bizim ülkemizden gittiler dediler ki “Bunu kullanmanızı istemiyoruz. bize iyilik yapın, biz size patriotları satacağız” Çok geç satın almıştı. Bu arada 100 tane de F-35 satın aldı. Biliyorsunuz radara yakalanmıyor. 116 tane… Ve daha da almak istiyorlar.

Şimdi de parasını ödediği uçakların teslimatını istiyor. Şirketimize para ödediler.

Erdoğan’a adaletsiz davranıldığını düşünüyorum

Erdoğan benim bakış açımla çok çetin biri. Erdoğan’a adaletsiz davranıldığını düşünüyorum. Çünkü patriot alamazsın dedik ve başka sistem altından sonra  fikrimizi değiştirdik. Karmaşık bir konu. Üzerinde çalışıyoruz."

ABD Donald Trump Erdoğan Patriot füzeleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER