Tüba teknofest doktora bilim ödülleri sahiplerini buldu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tüba teknofest doktora bilim ödülleri sahiplerini buldu!
22.09.2021 12:26:53

 

Tüba teknofest doktora bilim ödülleri sahiplerini buldu!

TÜBA TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen TEKNOFEST kapsamında düzenlenen törenle Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından Fen ve Mühendislik Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler ile Sağlık ve Yaşam Bilimleri alanından toplam altı bilim insanına 21 Eylül günü tevcih edildi.

Törende TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Türkiye Teknoloji Takımı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar ve TÜBA Üyeleri de yer aldı.

Son üç yıl içerisinde tamamlanarak, savunulmuş doktora tez sahiplerinin Ödül Programına başvurabildiği bilgisini veren TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker tez içerik kalitesi, tezden üretilmiş yayın ve tez sahibinin yayın nicelik ve nitelik değerlendirmesi ile sanayi, teknoloji ve verimliliğe yönelik patent veya ürüne dönüşme katkısı gibi özel kriterler göz önünde bulundurularak 125 başvurunun oldukça detaylı bir değerlendirme sürecine tâbi tutulduğunu söyledi.

Bu doğrultuda Fen ve Mühendislik Bilimleri alanında; Dr. Turaç Farsadi Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ndeki 2018 tarihli ve “Geometrik Doğrusalsızlık ve Sıkıştırılabilirlik İçeren Kompozit Uçak Kanat ve Rüzgar Türbin Kanatlarının Aeroelastik Analizi” başlıklı teziyle birinci, Dr. Abdolali Khalili Sadaghiani Sabancı Üniversitesi’ndeki 2019 tarihli “Isıtılmış Havuz Kaynakları Transferi İçin Mikro/Nano Mühendislik Teknikleri” teziyle ikinci, Dr. Halil Hakan Açıkel Erciyes Üniversitesi’ndeki 2018 tarihli “Rüzgar Türbini Kanadı Üzerindeki Akışın Esneklik İle Kontrolü” adlı teziyle üçüncü,

Sosyal ve Beşeri Bilimler alanında; Dr. Yasemin Kahyaoğlu Erdoğmuş Anadolu Üniversitesi’ndeki 2020 tarihli “Oyun Tabanlı Öğrenme Ortamında Eğitsel Ajan ve Geri Bildirim Türlerinin Akademik Başarı, Akış Deneyimi ve Bilişsel Yük Açısından İncelenmesi” teziyle birinci,

Sağlık ve Yaşam Bilimleri alanında; Dr. Zihni Onur Uygun Ege Üniversitesi’ndeki 2020 tarihli “Tümör Tanı ve İzlemi İçin Dolaşımdaki Serbest DNA'nın Tayinine Yönelik Spesifik Bir Biyosensör Sistemi Geliştirilmesi” teziyle birinci, Dr. Gülşah Çongur Ege Üniversitesi’ndeki 2019 tarihli teziyle “Biyomoleküler Etkileşimi Elektrokimyasal Algılamaya Yönelik DNA Biyosensörlerinin Geliştirilmesi” başlıklı teziyle ikinci olarak TÜBA TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülü’ne layık görüldüler.

Bugün başlayan ve altı gün sürecek olan 26 Eylül tarihine kadar sürecek olan TEKNOFEST, boyunca TÜBA standında TÜBA Ödüllerine ve bilimsel programlarına dair bilgilendirmelerin yanı sıra TÜBA eserlerinin tanıtımı da yapılacak.

Tüba teknofest doktora bilim ödülleri sahiplerini buldu!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER