Türkiye'nin ilk Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Lisesi Samsun'da Açılacak
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Türkiye'nin ilk Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Lisesi Samsun'da Açılacak
13.12.2016 11:19:05

 

Türkiye'nin ilk Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Lisesi Samsun'da Açılacak

SAMSUN İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Türkiye'nin ilk Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Samsun'da açılacağını söyledi.

Samsun Haber - İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Türkiye'de ilk defa Samsun'da açılacak Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bilgi verdi. Tekkeköy İlçesi'nde eski Kutlukent Belediye binasının okula dönüştürüleceğini dile getiren Esen, "12 derslik ile 2 atölye ve 3 laboratuvardan oluşmak üzere Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin 2017-18 eğitim öğretim yılında eğitim öğretime açılması planlanıyor. Bünyesinde 38 işletme ile oluşturulan Medikal Sanayi İnovasyon Kümesi Derneği (MEDİKÜM) ile yapılan protokol ile açılacak olan okul ile tıbbi cihazlar sektöründe ara elaman ve kalifiye eleman ihtiyaçları giderilecek" diyerek sözlerine şöyle devam etti:

"Öğrencilerin tıbbi cihazlar sektöründe yetişmesi için işletmelerin kapıları sonuna kadar açılacak, öğrenciler tüm gelişmeleri ve deneyimlerini mezun olana kadar burada gerçekleştirebileceklerdir. Mezun öğrencilerin istihdamı bu işletmelerce sağlanacaktır. Okul eğitim binası ve atölye binası olarak iki binadan oluşacak. Eğitim binası bodrum, zemin, 3 kattan atölye binası ise 860 metrekare tek kattan oluşacaktır."

Samsun Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Tekkeköy İlçesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER