Üniversitemiz Çalışanlarının Üç Beş Kendini Bilmez Yüzünden Zan Altında Kalması Kabul Edilemez!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Üniversitemiz Çalışanlarının Üç Beş Kendini Bilmez Yüzünden Zan Altında Kalması Kabul Edilemez!
21.01.2022 12:26:51

 

Üniversitemiz Çalışanlarının Üç Beş Kendini Bilmez Yüzünden Zan Altında Kalması Kabul Edilemez!

Eğitim Bir Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Yılmaz Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi personeline yönelik mesai saatlerine uymayanlara yaptırım uygulanacağı yönündeki açıklamalara tepki gösterdi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’ın mesai saatlerine uyulmasıyla ilgili yazdığı yazıda mesai saatlerine uymayan, kart basıp ortadan kaybolan bazı çalışanlara yönelik idari yaptırım uygulayacakları ile ilgili yazıdan yola çıkarak tüm kurum çalışanlarının zan altında bırakılmasına vicdanımız, gönlümüz razı değildir” diyerek,

“Altı bin personeli olan Ondokuz Mayıs Üniversitesindeki çalışanlarımızın büyük çoğunluğu mesai saatlerine uymanın ötesinde fedakârane çalışmalarıyla övgüye layık bir performans göstermektedir” diye belirtti.

BÜTÜN ÇALIŞANLARIN ZAN ALTINDA KALMASI KABUL EDİLEMEZ

Demir şöyle devam etti;

“Akademik, idari personeliyle yapılan ilmi, idari ve sağlık alanındaki çalışmalarla OMÜ bölgenin iftihar edilen bir markası ise bu çalışanları sayesindedir.

Özellikle COVİD 19 Salgını pandemisi döneminde sağlık çalışanlarının tamamının gösterdiği fedakarlık ötesi kahramanlık, akademik personelimizin insan yetiştirme gayreti, idari personelimizin üstün gayretleri her türlü takdirin üstündedir.

Her kurumda olduğu gibi çalışanlarımız arasında istisna kabilinden mesaiden ve işten kaytaran insanlar da vardır ama bu bir kaç çürük elma yüzünden kurumumuzun çalışanlarının zan altında bırakılması büyük vebaldir.

50 binden fazla öğrencisi olan ve bölgenin en büyük sağlık kuruluşu olan Tıp Fakültesi hastanesinin içinde barından, üniversitemiz çalışanlarının üç beş kendini bilmez yüzünden zan altında kalmasını kabul etmemiz mümkün değildir.

Çalışmayan, kaytaran, kart basıp işten kaçanlara karşı da uygulanacak her türlü ceza ise fedakar çalışanlarımızı aksine mutlu edecektir.”

Üniversitemiz Çalışanlarının Üç Beş Kendini Bilmez Yüzünden Zan Altında Kalması Kabul Edilemez!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mehmet     2022-01-24 Ne kadar yarası olan var ya, öğrenciyi düşünen varmı acaba, 657 tabi herkes mesaiye uymak zorundadır, Araş. gör. akademik personel değildir. Öğrencilerin, hastaların vb uğradıkları mobbingler , hakaretler ne olacak, bunları kim yapıyor?
İşsiz     0000-00-00 Yıllarca İdari Personeller problem yaşadı mobinge uğradı hala devam ediyor şimdi akademikler eklendi.Omu Samsun'un kanayan yarasıdır...Hicbirzaman huzura eremeyen bir kurumdur...!!
Cübbesiz     0000-00-00 Covid fedakarlıkları vb şeyleri bahane etmeye gerek yok, 2547'ye tabi araştırma görevlilerine mesai dayatması yapılamaz. Laf kalabalığını bırakın da hak arayın!
Reva mı?     0000-00-00 Ondokuz Mayıs Üniversitesi personeli belkide bu ülkedeki en öz verili en çalışkan personldir. Böyle bir uygulama reva olmamalı
Cubbeli     0000-00-00 Kıymetli Tevfik hocam aynı duygu ve düşünceleri sn rektör beyden duysak daha memnun olurduk. Basari ekip işidir, rektörümüz ekibini kuramadi herhalde
GALERİLER
Advert