Güncel
Giriş Tarihi : 16-05-2023 11:24   Güncelleme : 16-05-2023 11:24

Yavuz Ağıralioğlu : Sayın Cumhurbaşkanını Tebrik Ediyorum

İYİ Parti’den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu, seçim sonuçları hakkında yaptığı değerlendirmede “Türk Milleti Kararını Verdi” dedi.

Yavuz Ağıralioğlu : Sayın Cumhurbaşkanını Tebrik Ediyorum

 

Millet İttifakı'nın HDP ile olan yakın ilişkileri neticesinde İyi Parti'den ayrılan Yavuz Ağıralioğlu,, ' Cumhur İttifakı'nı ve ilk turda liderliği elde eden Cumhurbaşkanı'nı kutluyorum' ifadesini kullandı.

Yavuz Ağıralioğlu, seçim sonuçlarının ardından yaptığı değerlendirmede, "Millet iradesinin ilk aşaması tecelli etti. Vatana, millete hayırlı olsun," ifadelerini kullandı. Ağıralioğlu, ekonomik zorluğa rağmen Türk Milleti'nin parlamento çoğunluğunu Cumhur İttifakı'na ve Cumhurbaşkanı'na teslim ettiğini belirtti.

Bu ekonomik zorluğa rağmen; Türk Milleti'nin, parlamento çoğunluğunu teslim ettiği Cumhur İttifakı'nı ve ilk turu birincilikle bitiren Sayın Cumhurbaşkanını tebrik ediyorum.

Ağıralioğlu, ikinci tur seçimlerinin hem Türkiye'nin demokrasisi hem de yurt dışından oluşan olumsuz algılara karşı önemli bir fırsat olacağına inandığını vurguladı. Ayrıca, yeni bir tecrübe olacak bu sürecin, milletin dertlerinin daha iyi duyulması ve önceliklerinin daha iyi görülmesi adına önemli bir fırsat olacağını ifade etti.

İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu:

Millet iradesinin ilk aşaması tecelli etti. Vatana, millete hayırlı olsun.

Bu ekonomik zorluğa rağmen; Türk Milleti'nin, parlamento çoğunluğunu teslim ettiği Cumhur İttifakı'nı ve ilk turu birincilikle bitiren Sayın Cumhurbaşkanını tebrik ediyorum.

İkinci turun, hem demokrasimiz hem de seçimlerimiz ile alakalı yurt dışından olumsuz algı yapanlara karşı, çok ciddi bir imkân ve cevap mahiyetinde olacağına inanıyorum. Yeni tecrübe edeceğimiz bir süreç olması itibarıyla da milletin dertlerinin daha iyi duyulması, milletin önceliklerinin daha iyi görülmesi adına, yanlışlardan ders çıkarmak ve doğruları kuvvetlendirmek imkânını da doğuracaktır.

 

Bu da milletimiz için hayırlıdır. Muhalefet partilerinin durumunu değerlendirirken; muhalif seçmenin rencide edilmemesi, memleket ile alakalı endişe ve temennilerinin duyulması, gayretlerinin görülmesi de iktidarın sorumluluk alanındadır.

Buna dikkat etmek açısından da toparlayıcı olabilir. Süreç, Türk Milleti’nin terazisindedir. Sonuçlar şimdiden hayırlı olsun. Milletini duyanlar, istişareye açık olanlar ve milletinin değerleriyle çatışmayanlar, seçimlerde milletinin desteğine mazhar olurlar!

Biz, tenkitlerimizi ve itirazlarımızı kamuoyuyla paylaşmıştık. Bu şerhlerimizin haklı çıktığı; terör örgütlerine mesafesizliğin, dayatma ve baskıların Türk Milleti nezdinde güvensizliğe, tepkiye sebep olduğu bir seçim sonucu ortaya çıkmıştır.

Milletimizin kırmızı çizgilerinin ve hassasiyetlerinin dikkate alınmadığı takdirde neticenin ne olacağını, bilhassa yanlışta ısrarla direten muhalefet partileri de görmüştür ve gereken dersi de çıkarmışlardır diye temenni ediyorum!

Bundan sonra, daha çok; bir parti kavgasından ziyade, bir memleket mücadelesi ve milletimizin birikmiş problemlerinin, ekonomik zorluklarının çözüleceği, memleket yükü çekecek bir siyasi iklim lâzımdır. Allah, devletimize ve milletimize zeval vermesin.

Recep YAZGANRecep YAZGAN