Yedaş, Ağır Kış Şartlarına Hazır
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yedaş, Ağır Kış Şartlarına Hazır
24.11.2020 08:54:49

 

Yedaş, Ağır Kış Şartlarına Hazır

Ağır kış şartlarının meydana getirebileceği elektrik kesintileri için YEDAŞ ekipleri adeta teyakkuza geçti. Hizmet bölgesinde bulunan Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerinde kış şartlarında herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmamak için çalışmalar yürütülüyor.

YEDAŞ TEKNOLOJİK ALT YAPISI İLE GÖREV BAŞINDA

Deneyimli kadrosu ile hava şartlarından kaynaklanabilecek arızalara karşı gerekli önlemleri alan YEDAŞ, 1.000 kişi ve 200 araçtan oluşan saha ekipleriyle her yıl olduğu gibi bu yıl da kış mevsimi öncesinde arıza önleyici bakım çalışmalarına devam ediyor. 40 Bin km2 alanda hat kontrollerini yaparak, bakım çalışmalarını gerçekleştiriyor.  YEDAŞ, ileri teknoloji alt yapısını da kullanarak hazırlıklarını hızla tamamladı. SCADA sistemleri sayesinde tüm şebekeyi uzaktan izleyerek elektrik kesinti sürelerini minimuma indiriyor.

 

SAHADA ÇALIŞMALAR 7/24 SÜRÜYOR

YEDAŞ Sorumluluk alanında bulunan 5 ilde Ekim ayı sonu itibariyle  6654 kilometre uzunluğunda havai hat, 3372 adet dağıtım trafosu ve 1025 dağıtım merkezinin bakımını tamamladı. Havai hat bakımları kapsamında arızaların önüne geçmek adına direklere kuş konmaz montajı,  jumpere, iletkenlerde ise 5000 metreyi bulan izolasyon malzemesi kullandı. Böylelikle dış etkenlerden kaynaklı arızaların asgari düzeye indirilmesi planlanmaktadır. Özellikle bol yağış alan bölgelerde hizmet vermeleri sebebiyle, dağıtım merkezlerini kötü hava şartlarından koruyarak arızaları önlemek amacıyla 80 dağıtım merkezinde inşaat güçlendirme çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

 

KESİNTİSİZ HİZMET İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Ağır kış şartları hakkında değerlendirmede bulunan YEDAŞ Genel müdürü Hasan Yasir Bora, “Pandemi sürecinin etkisiyle elektrik tüketimi arttı. Teknolojinin gelişmesiyle günlük hayatta pek çok iş, elektrikli araç gereçler yardımıyla yapılıyor. Bu nedenle hayatımızın normal akışında devam etmesi için elektrik büyük önem taşıyor. İnsan odaklı çalışmalar yürüten, müşteri memnuniyetini önemseyen şirketimiz, elektriğin yaşamsal değerini de dikkate alarak tüketicilerinin kış mevsimini daha konforlu ve aydınlık geçirmesini hedefliyor.” diye konuştu.

Yedaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER