YEDAŞ Depremzedeler İçin Seferber Oldu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 YEDAŞ Depremzedeler İçin Seferber Oldu
17.02.2023 17:13:15

 

YEDAŞ Depremzedeler İçin Seferber Oldu

Kahramanmaraş Elbistan ilçesinde meydana gelen depremin hemen ardından YEDAŞ, deprem bölgesine 20 jeneratör, 1 adet sepetli kamyon, 2 adet kamyon vinç, 17 araç, 38 kişilik teknik ekip gönderdi.

6 Şubat Pazartesi sabah saatlerinde meydana gelen ve 10 şehrimizi etkisi altına alan deprem felaketi sonrasında hayatını kaybeden, göçük altında yaşam mücadelesi veren ve yakınlarını yitiren tüm vatandaşlarımız için derin bir üzüntü içindeyiz.

 

YEDAŞ olarak ilk günden itibaren tüm süreçleri yakından takip ediyoruz. Bölgeye giden destek ekibimiz AFAD ve bölgede elektrik dağıtım hizmeti sunan AKEDAŞ ile organize olarak sahadaki sorunları gidermek için çalışmaları sürdürüyor. Sahada elektrik enerji arzını sağlamak için çalışmalar yürütmekte olan ekiplerimiz; toplanma merkezlerini ve sokak aydınlatmalarını kontrol ederek tamamının onarımlarını sağlamaktadırlar. 

Bölgedeki arama-kurtarma çalışmalarının enerji ihtiyacına destek olabilmek adına jeneratörlerin hızlıca ulaştırılması ve aktif hale getirilmesi, bölgedeki çalışmalar için de son derece önem taşımakta olduğunu belirten YEDAŞ Genel Müdürü Yunus Emre BİLGİ, ‘’ülkemizdeki herkes gibi bu zor günlerde biz de var gücümüzle çalışıyor ve hep beraber yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz. Hepimizin derin bir üzüntü içinde olduğu bu dönemde gördüğümüz yardımlaşma çabaları ve fedakarlıklar, bu felaketin de üstesinden gelebileceğimize dair umutları yeşertiyor. İlk günden beri takipte olduğumuz bölgeye desteklerimiz sürüyor ve sürmeye de devam edecek. Yardımlaşmanın kıymetli olduğunu YEDAŞ ailesi olarak bizler biliyoruz’’ dedi. İkinci ekibinde bugün yola çıktığınız belirten BİLGİ, ‘’gece gündüz demeden bu zorlu günlerde tüm yaraları sarana kadar hepimiz seferber olmuş durumdayız. Ekiplerimiz sahada elektrik arıza ve onarım çalışmalarına destek vermeye devam edecek’’ diye konuştu.

YEDAŞ Hakkında

2005 yılında kurulan Yeşilırmak Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (YEDAŞ); Türkiye’de yapılan özelleştirmeler kapsamında 2010 yılında Çalık Grubu tarafından devralınmıştır. YEDAŞ; Samsun Genel Müdürlük olmak üzere Amasya, Çorum, Ordu ve Sinop illerine hizmet vermektedir. Ar-ge yatırımları, kesintisiz hizmeti ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla yurt içi ve yurt dışında operasyonel mükemmellik alanında birçok ödül almıştır.

Müşterileri, üst yönetimi, çalışanları ve tüm paydaşlarıyla birlikte sorumluluk sahibi, güçlü bir aile yapısına sahip olan YEDAŞ, hizmet bölgesinde 3 milyonun üzerinde kullanıcısına elektrik enerjisi sağlamaktadır.

 

YEDAŞ Depremzedeler İçin Seferber Oldu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri