Yedaş Yer Altına Aldı, Belediye Üst Yapıyı Yaptı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yedaş Yer Altına Aldı, Belediye Üst Yapıyı Yaptı
26.12.2020 04:00:00

 

Yedaş Yer Altına Aldı, Belediye Üst Yapıyı Yaptı

Samsun’un Salıpazarı İlçesinde enerji nakil hatları yer altına alındı.

Geçmiş yılarda bir kısmı yer altına alınan elektrik kablolarının geri kalan kısımlarında Yeşilırmak Elektrik Dağıtım Şirketi (YEDAŞ) ekipleri tarafından çalışmalar başlatıldı. İlçede, uzun yıllardır kullanılan ve yağışlı ve rüzgarlı havalarda kesintilere yol açabilen elektrik telleri, trafo gibi önemli elektrik malzemeleri de değiştiriliyor. Bu kapsamda Yedaş ekipleri Salıpazarı İlçesi Yavaşbey Mahallesinde enerji nakil hatlarını yer altına aldı. 

 

Çalışmalar nedeni ile bozulan yollar Salıpazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce yeniden yapılıyor. Belediye Başkanı Halil Akgül yapılan çalışmalar nedeni ile Yedaş’a teşekkür etti. Başkan Akgül, “Yavaşbey Ali Osman Mahallemizde enerji nakil hatları yer altına alındı. Hem görüntü kirliliği giderildi hem de daha güvenli hale geldi. 

 

Yapılan çalışma ve kazı nedeniyle bozulan yollarımızı belediye olarak sıfırdan yapıyoruz. Ekiplerimiz Yedaş’ın ardından hemen kilitli parke ile Ali Osman Mahallemizin yollarını yeniden yapıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Samsun Salıpazarı Elektrik Dağıtım Şirketi YEDAŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER