Advert
Yunanistan’a Destek, Türkiye’ye Köstek!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yunanistan’a Destek, Türkiye’ye Köstek!
02.09.2020 13:41:34

 

Yunanistan’a Destek, Türkiye’ye Köstek!

Doğu Akdeniz, Birinci Dünya Savaşından beri bu yoğunlukta tüm devletlerin ilgi alanı haline hiç gelmemişti. İmkânı ve söz söyleme gücü olan devletlerin tamamı ya araştırma ya da savaş gemileri ile burada. Amerika’dan AB’ye, Yunanistan’dan Mısır ve İsrail’e kadar devletlerin sorumluları “Doğu Akdeniz’de ne kadar kazançlı çıkarız” ve “Türkiye’yi nasıl kabuğuna çekilen” bir ülke konumuna düşürebiliriz diye kafa yormaktalar ve işbirliği yapmaktalar.

 

Sömürgeci ülkeleri bir asır sonra hep birlikte tekrar Doğu Akdeniz’e yığan, ağız birliği etmişçesine demeçler verdirten tek şey, elbette petrol ve doğalgaza sahip olma hırsı ve hevesi. Bir damla petrolün, insan kanından daha değerli görüldüğü bir anlayışa sahip olan bu ülkeler için amaca ulaştıran her yol meşrudur. Yani kimse ne Şam’ın şekerine, ne Arap’ın yüzüne ne de Yunan’ın yalanına âşık değildir.

 

 

Türkiye, Doğu Akdeniz kıyısında olan, burada uluslararası hak ve hukuka sahip olan bir ülkedir. Doğu Akdeniz’de gelişen her olay Türkiye’yi yakından ilgilendirmektedir. Libya’da, Suriye’de, Mısır’da, Lübnan’da, Kıbrıs’ta Cezayir’de velhasıl Doğu Akdeniz ve kıyısında olan her olay Türkiye için önemlidir.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER