1965 Samsunspor Derneği Çocukları Unutmadı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
1965 Samsunspor Derneği Çocukları Unutmadı
15.05.2021 08:59:04

 

1965 Samsunspor Derneği Çocukları Unutmadı

2019 yılında Çin'in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkileyen Covit-19 nedeniyle Türkiye bu bayramı evlerde geçiriyor. Ramazan bayramında tam kapanma nedeniyle sokağa çıkamayan çocukları unutmayan 1965 Samsunspor Derneği, 'Siz sağlığınız risk etmeyin şekerleriniz bizden' sloganı ile çocukları sevindirdi.

1965 Samsunspor Derneği Genel Başkanı Fırat Kızıl, milli ve dini bayramların çocukların zihninde çok farklı bir yeri olduğunu söyledi. Kızıl:" Yaklaşık 2 yıldır ülke olarak pandemi ile mücadele ediyoruz. Bu mücadelenin temel kurallarından olan sosyal mesafe, özellikle bayramlarda mutlu olan çocuklarımızın bayram coşkusunu, bu bayram yaşayamamasına neden oluyor. Biz de 1965 Samsunspor Derneği olarak bu duruma kayıtsız kalamazdık. Çocuklarımızı her bayram olduğu gibi mutlu etmek için küçük paketler halinde bayramlık şekerler ve çikolatalar hazırladık. Evde olduğumuz bu dönemde eğlenebilmeleri için paketlerimiz ile birlikte kendi hazırlamış olduğumuz bir adet boyama kitabını da hediye paketlerimize ilave ettik." dedi.

İLK GÜN 250 ÇOCUĞU SEVİNDİRDİLER 

Yaptığı sosyal projeler ile Samsun'da her kesimin takdirini kazanan 1965 Samsunspor Derneği Genel Başkanı Fırat Kızıl, bayram dolayısıyla ilk gün 250 çocuğu sevindirdiklerini söyledi.

Kızıl şunları söyledi: "Dernek üyesi arkadaşlarımızla birlikte topluma nasıl fayda üretebiliriz derdindeyiz. Geçen hafta ramazan dolayısıyla Kızılay'ın kan stoklarında azalma olduğunu öğrendiğimizde hemen hareket geçtik ve kan bağışı kampanyası düzenledik. Bayram boyunca şehrin farklı bölgelerinde çocuklarımıza sürprizler yapmaya devam edeceğiz. Etkinliğimize katılan ve bizleri destekleyen üyelerimize teşekkür teşekkür eder ve bu etkinliğin bütün derneklere örnek teşkil etmesini dileriz. Her zaman belirttiğimiz gibi, derneğimiz kesinlikle bir taraftar grubu değildir. Hayatın her alanında, özellikle yardımlaşma alanında aktif olan bir dernektir" şeklinde konuştu.

1965 Samsunspor Derneği Covit-19 Samsun Fırat Kızıl 1965 Samsunspor Derneği Genel Başkanı Fırat Kızıl Ramazan bayramı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER