ABD Savaş Gemisi Protesto Edildi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
ABD Savaş Gemisi Protesto Edildi
21.08.2023 13:02:35

 

ABD Savaş Gemisi Protesto Edildi

Türkiye Komünist Partisi Sarayburnu'nda demirleyen ABD savaş gemisi USS Mount Whitney'i protesto etti.

 

Eylemde "ABD defol bu memleket bizim" ve "Emperyalistler işbirlikçiler korkun TKP görev başında" sloganları atıldı.

 

Eylemde söz alan TKP PM üyesi Gizem Batı Ayaz 71 yıldır ABD ve NATO'nun "ülkelere barış getireceğiz" söylemiyle ülkeleri kana buladıklarını hatırlatarak "Sözümüz size ve işbirlikçilerinize! Bu ülke sahipsiz değil! Geldiğiniz bu topraklar bağımsızlık mücadelesiyle kurulmuş, saltanata emperyalizme boyun eğmeyenlerin ayağa kalktığı topraklarıdır, emperyalizme geçit yok diyenlerin topraklarıdır, burası ABD’nin “bizim çocuklar başardı deyip sırtlarını sıvazladıklarının değil 6. Filo defol bu memleket bizim diyenlerin, yurtseverlerin, memleketine sahip çıkan emekçilerin topraklarıdır!" dedi.

 

Türkiye'nin yıllardır NATO'nun sadık bir askeri olduğunu hatırlatan Gizem Batı Ayaz "Sözümüz söz biz burdayız bu ülkeyi bu toprakları size teslim etmeye niyetimiz yok! Sosyalist Türkiye’de NATO olmayacak, yurtdışındaki bütün askerlerimiz ülkesine dönecek, ülkemizdeki tüm yabancı üsler derhal kapatılacak! Sizin çocukların değil bu ülkenin gerçek çocuklarının başardığı, sömürünün olmadığı eşitlikçi bir düzende tüm dünyadaki emekçi halklarla barış içinde yaşadığımız bağımsız bir ülkeyi mutlaka kuracağız! Emperyalistler işbirlikçiler korksunlar çünkü TKP görev başında! Biz kazanacağız! Siz kaybedeceksiniz bu ülkeden tüm işbirlikçilerinizle defolup gideceksiniz! Kahrolsun NATO! Kahrolsun emperyalizm!" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

ABD Savaş Gemisi Protesto Edildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
tarihci     2023-08-23 zamanında deniz ve arkadaşları 6.filoyu kovarlarken onlara saldıran cemaat ve tarikatcılar peşinden 6.filoyu kıble yapmışlardı
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı