Afrika Örgüsü Modelleri
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Afrika Örgüsü Modelleri
11.05.2022 08:27:40

 

Afrika Örgüsü Modelleri

Afrika örgüsünün birbirinden farklı birçok modeli bulunmaktadır.

Afrika örgüsü günden güne bir moda haline gelerek herkes için bir ilgi odağı konumundadır. Bu nedenle de birçok kişi Afrika örgüsü yaptırmak istemektedir. Akıllardaki sorulardan bir tanesi Afrika örgüsü modellerinin neler olduğudur.

Birbirinden farklı modelleri olan ve her saç uzunluğuna göre ayarlanabilen Afrika örgüsü birçok kişi tarafından sevilmektedir. Afrika örgüsü hem kadınlar hem de erkekler tarafından yaptırılan, kullanımı kolay ve uzun süre devam edebilen bir saç modelidir. Hem farklı görünüşe sahip olmak hem de bu görünüşü daha da güzelleştirmek isteyenler tarafından oldukça sık talep edilmektedir.

Afrika örgüsü öncelikle birbirinden farklı örgü çeşitlerine sahiptir. Bu çeşitler standart, ince ve kalın olarak sınıflandırılmaktadır. Modeller örgülerin çeşitlerine göre farklılaşmaktadır. Örgü işlemi sırasında saçlara yapay veya kanekalon adı verilen sentetik saçlar eklenir ve örgüler dilenen çeşitlerde yapılır. Eklenen saçlar sınırsız renk ve tonlarda olmaktadır. Bu örgü işlemine göre de model verilmektedir.

Afrika örgüsünün birbirinden farklı ve onlarca modeli bulunmaktadır. Bunlardan en çok bilinenleri Box Braids, Twist Braids, Cornrows ve Micro Braids isimleriyle bilinenlerdir.

Box Braids

Box Braids ya da zenci örgüsü saçlara ek saçlar eklenerek yapılan ve saç diplerinden itibaren örülerek yapılan bir Afrika örgüsü modelidir. Afrika örgüleri arasında en çok rağbet gören bu model saçların doğal yapısını koruması ve canlı bir görünüm sunması nedeniyle tercih edilmektedir.

Box Braids

Twist Braids

Twist örgü daha çok burgu saç örgüsü olarak da bilenen bir Afrika örgüsü modelidir. Günümüz saç örgüleri arasında bir trend olarak yerini almıştır. Birçok kişi günlük hayatın koşturmacası içerisinde sürekli saçlarını taramaktan ve bakım yapmaktan yorulanların sıkça tercih ettiği bir modeldir.

Twist Braids

Cornrows

Şık gözükmesi ve yapımının diğer modellere göre daha basit olması nedeniyle tercih edilen bir Afrika örgüsü modelidir. Daha çok balıksırtı örgü olarak da adlandırılan Cornrows ters örgülerle oluşturulmaktadır. Örgü işlemleri daha Twist ve Box Braids modellerine göre daha ince bir şekilde yapılmaktadır ve bu nedenle de daha profesyonel yardım gerektirmektedir.

Cornrows

Micro Braids

Micro Braids diğer Afrika örgüleri arasında en ince örgüye sahip olan modeldir ve yapımı oldukça zahmetli bir modeldir. Buna rağmen saçların işçiliği ve görünümü harika bir görünüş sunmaktadır. Afrika örgüsü fiyatları kişilerin ne kadar saça sahip olduğu veya ne kadar saç eklettirmek istediklerine göre değişebilmekte ve örgü yapımı ortalama olarak 4-8 saat arası sürebilmektedir.

Micro Braids

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri