Ak parti 8. Sıra milletvekili adayı kayan feragat etti
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ak parti 8. Sıra milletvekili adayı kayan feragat etti
12.04.2023 12:19:44

 

Ak parti 8. Sıra milletvekili adayı kayan feragat etti

Seçimlere kısa bir süre kala partilerin milletvekili listelerini açıklaması ile birlikte Samsun’da, siyasetin nabzı giderek yükseliyor.

Yaşanan son gelişmelere göre Ak Parti 8. Sıra Milletvekili Adayı Kadir Kayan feragat etti. Kayan; “Milletvekilliği listelerinde bölgemizin hassasiyetlerinin ve beklentisinin dikkate alınmaması nedeniyle Ak Parti 8. Sıra adaylığımdan feragat ediyorum.” Dedi.

9 Nisan 2023 tarihinde Ak parti Samsun 8.sıra milletvekili adayı olarak açıklanan Kadir Kayan, Ak Parti Samsun milletvekili adaylığından sıralamanın bölge halkının beklentisini ve teveccühünü karşılamadığı gerekçesi ile feragat etti.

Açıklanan listeler sonucunda Samsun iç bölgesi olarak adlandırılan Havza, Kavak, Asarcık, Ladik ve Vezirköprü’den ilçelerinin ortak adayı olarak Ak Parti Milletvekilliği aday adaylığını açıklayan ve kamuoyuna sızan Temayül yoklamasında birinci sırada çıkan Kadir Kayan, milletvekili adaylığından feragat ettiğini duyurdu.

Bir açıklama yapan Kadir Kayan, yapmış olduğu açıklamasında; “Ak Parti’nin Samsun İl Yönetim kurulu üyeliği dahil değişik kademelerinde uzun yıllar görev aldığını, 4,5 yıldır da Ak Parti Havza ilçe başkanlığı görevini yürüttüğünü, 28.dönem Milletvekilliği aday adaylığı sürecinde  Samsun İç bölge teşkilatlarının ortak adayı olarak aday adaylığımızı açıkladık. Samsun’da  Ak Parti teşkilatlarının içinden çıkmamız nedeniyle büyük bir destek gördük. Ancak açıklanan milletvekilliği listelerinde bölgemizin hassasiyetlerinin ve beklentisinin dikkate alınmaması nedeniyle Ak Parti 8. Sıra adaylığımdan feragat ediyorum.” dedi.

Ak parti 8. Sıra milletvekili adayı kayan feragat etti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sinirherif     2023-04-13 Feragat etmiş. Niye feragat etti acaba. Elin sürmenelisini getirip 1. sıra adayı yaparsan, samsunlu adamı 8. sıraya koyarsan adam adaylıktan çekilir.
Sinirherif     0000-00-00 Feragat değil bu canım editör. İtiraz. Düzgün haber yap. Adam yerini beğenmedi itiraz etti. Elin sürmenelisi gelip ilk sıradan aday yapılmış.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri