Samsun Haber
Giriş Tarihi : 12-04-2023 12:19   Güncelleme : 12-04-2023 12:19

Ak parti 8. Sıra milletvekili adayı kayan feragat etti

Seçimlere kısa bir süre kala partilerin milletvekili listelerini açıklaması ile birlikte Samsun’da, siyasetin nabzı giderek yükseliyor.

Ak parti 8. Sıra milletvekili adayı kayan feragat etti

Yaşanan son gelişmelere göre Ak Parti 8. Sıra Milletvekili Adayı Kadir Kayan feragat etti. Kayan; “Milletvekilliği listelerinde bölgemizin hassasiyetlerinin ve beklentisinin dikkate alınmaması nedeniyle Ak Parti 8. Sıra adaylığımdan feragat ediyorum.” Dedi.

9 Nisan 2023 tarihinde Ak parti Samsun 8.sıra milletvekili adayı olarak açıklanan Kadir Kayan, Ak Parti Samsun milletvekili adaylığından sıralamanın bölge halkının beklentisini ve teveccühünü karşılamadığı gerekçesi ile feragat etti.

Açıklanan listeler sonucunda Samsun iç bölgesi olarak adlandırılan Havza, Kavak, Asarcık, Ladik ve Vezirköprü’den ilçelerinin ortak adayı olarak Ak Parti Milletvekilliği aday adaylığını açıklayan ve kamuoyuna sızan Temayül yoklamasında birinci sırada çıkan Kadir Kayan, milletvekili adaylığından feragat ettiğini duyurdu.

Bir açıklama yapan Kadir Kayan, yapmış olduğu açıklamasında; “Ak Parti’nin Samsun İl Yönetim kurulu üyeliği dahil değişik kademelerinde uzun yıllar görev aldığını, 4,5 yıldır da Ak Parti Havza ilçe başkanlığı görevini yürüttüğünü, 28.dönem Milletvekilliği aday adaylığı sürecinde  Samsun İç bölge teşkilatlarının ortak adayı olarak aday adaylığımızı açıkladık. Samsun’da  Ak Parti teşkilatlarının içinden çıkmamız nedeniyle büyük bir destek gördük. Ancak açıklanan milletvekilliği listelerinde bölgemizin hassasiyetlerinin ve beklentisinin dikkate alınmaması nedeniyle Ak Parti 8. Sıra adaylığımdan feragat ediyorum.” dedi.

Recep YAZGANRecep YAZGAN