AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu "İlkadım Belediyesine Gerekirse Kayyum Atanabilir!"
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu
03.10.2020 07:18:03

 

AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu "İlkadım Belediyesine Gerekirse Kayyum Atanabilir!"

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, düzenlediği basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

İl Başkanlığında gerçekleşen ve İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile ilçe başkanlarının katıldığı toplantının ilk bölümünde Başkan Aksu, Vezirköprü İlçe Kongresi'ne telefonla bağlanarak teşkilatları onurlandıran Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a  teşekkür ederek sözlerine başladı. 

Ayrıca AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir'e, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'a, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Bölge Koordinatörü, Rize Milletvekili Muhammet Avcı'ya, İl Koordinatörü Trabzon Milletvekili Adnan Günnar'a, Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan'a, Yusuf Ziya Yılmaz'a, Fuat Köktaş'a ve Orhan Kırcalı'ya, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e, ilçe belediye başkanlarına, il kadın ve gençlik kolları başkanlarına, ilçe başkanlarına tüm teşkilat üyelerine katılımları ve örnek kongre çalışmaları nedeniyle teşekkür etti.

 

COŞKU, HUZUR VE BİRLİKTELİKLE 2023'E

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, açıklamalarında, " Pandemi sürecinden önce Canik ve Havza ilçe kongrelerimizi tamamladık. Yeni normal hayata geçişin ardından ise ümmetin lideri Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları, genel merkezimiz ile istişarelerimiz sonucunda diğer ilçe kongrelerimizi yaptık. Vezirköprü ilçe kongremize telefonla teşrif eden

Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, 'Tüm teşkilatlarımıza güveniyorum. Samsun teşkilatımıza çok daha fazla güveniyorum" ifadeleriyle bizleri onurlandırarak teşkilatımıza mesaj verdi. Sn. Cumhurbaşkanımıza

şükramlarımı sunuyorum. "İnandığın Yolda Yürü" sloganıyla başladığımız kongrelerimizi tamamladık. Tüm teşkilatlarımız ile coşku, huzur ve birliktelikle 2023 hedeflerimize ilk günkü aşkla, şevkle, gayretle çalışarak yürüyoruz.

İL KONGRESİ SÜRECİ

İlçe kongrelerini ilk bitiren büyükşehir Samsun oldu. Genel Merkezimizin planladığı takvim çerçevesinde de il kongremizi yapacağız. İl Kongremizin tarihi, genel merkezimiz ile yapacağımız istişare ve değerlendirmeler sonucunda belli olacak.

AK Parti istişare kültürünün egemen olduğu bir partidir. Sn. Cumhurbaşkanımız, ilçelerimiz ile ilgili kongreleri takip ettiği gibi, il kongrelerimiz ile ilgili planlamayı da genel merkez teşkilat başkanlığımız ile değerlendirmelerini yaptıktan sonra kongre takvimimiz belirlenecektir. Samsun İl Kongresi şu tarihte diye bize intikal eden bir bilgi yok. İl kongremizi coşkulu şekilde düğün, bayram havasında gerçekleştireceğiz.

 

ÜYE ÇALIŞMALARI

Sn. Cumhurbaşkanımız, Haziran ayı başından itibaren 'Gönül Seferberliği' diye tanımladığı Türkiye geneli her yıl 1 milyon yeni üye hedefi ve talimatı verdi. Haziran ayı başına kadar Samsun'da 203 bin üyemiz vardı. Haziran ayından bu yana 23 bin yeni üye yaptık. Yaklaşık olarak yüzde 10'nun üzerinde üye artışı gerçekleştirdik. Bu başarıda emeği geçen tüm teşkilatlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

 

GENÇLERİMİZİN PARTİMİZE TEVECCÜHÜ ÇOK BÜYÜK

Yeni üyelerimizin ağırlıklı kesimini gençler oluşturuyor. Bu tablo, Sn. Cumhurbaşkanımızın hedeflerine, 2023, 2053 vizyonumuza ve partimize gençlerimizin çok daha fazla teveccüh gösterdiğini ortaya koyarak, bizleri de heyecanlandırmakta ve umut vermektedir.  Hedefimiz ilk etapta yıl sonuna kadar üye sayısını 250 bine çıkartarak, Samsun'da her 4 seçmenden birinin partimizin üyesi durumuna gelmesini sağlamaktır.

 

YERLİ VE MİLLİ DURUŞ

Tabiiki, bu durum partimizin gerçek seçmen sayısını gösteren rakamlar değil. Tüm hemşehrilerimizi AK Parti'ye oy verenler ve oy verme adayı olanlar olarak vasıflandırıyorum. AK Parti, Cumhur ittifakı ile beraber Türkiye'de yerli ve milli duruşu olan bir partidir. Biz teşkilat işini memleket işi olarak görüp buna göre çalışma durumunda olan kadrolarız.

 

FINDIK VE ÇELTİK FİYATLARINDAN HERKES MEMNUN

Fındık ve çeltik fiyatları fevkalede yüksek ortaya kondu. Hem iş insanları hem de üreticiler çok memnun. Sn. Cumhurbaşkanımıza hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum.

 

SAĞLIK YATIRIMLARI  

Canik İlçemizde 250 dönüm üzerinde 1000 yataklı Samsun Şehir Hastanesi'nin ihalesi yapıldı. Yapılan yatırımlarla

Samsun sağlık üssü durumuna geldi. Vezirköprü, Kavak, 19 Mayıs Devlet Hastaneleri yıl başından önce hizmete açılacak. Salıpazarı Devlet Hastanesi yakın zamanda faaliyete geçti. Şehir Hastanesi, 2. Tıp Fakültesi ve diğer sağlık yatırımları Samsun'a artı değer katacak.

 

GEREKİRSEN KAYYUM ATANABİLİR

İlkadım Belediyesi'nde yaşanan gelişmeler hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, İçişleri Bakanlığı'nın değerlendirmeleri sonucunda gerek duyulursa, İlkadım Belediyesi'ne kayyum atanabilir" ifadelerini kullandı. 

 

CUMHUR İTTİFAKI BİRLİKTELİĞİ

Cumhur İttifakı ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve tüm ilçelerimizde teşkilatlarımız ile karşılıklı koordinasyon içerisinde güzel bir çalışmanın örneğini ortaya koyuyorlar. Çalışmaktan keyif aldığım Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Abdullah Karapıçak'a huzurlarınızda teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

AK Parti Ersan Aksu İlkadım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER