Ankara MAZLUM DER Alevi Derneklerine Yapılan Saldırıyı Kınadı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ankara MAZLUM DER Alevi Derneklerine Yapılan Saldırıyı Kınadı
05.08.2022 14:28:35

 

Ankara MAZLUM DER Alevi Derneklerine Yapılan Saldırıyı Kınadı

MAZLUM DER Ankara: Alevi Dernek ve Vakıflarına Karşı Yapılan Çirkin Saldırıyı Kınıyoruz.

MAZLUM DER Ankara Şubesi yaptığı açıklamada Alevi dernek ve vakıflarına yapılan saldırıları kınadı.

Provokasyon amaçlı bu saldırılar ile toplum içerisinde kaos ve çatışma yaratılmak istendiğine dikkat çekilen açıklamada olayı gerçekleştirenlerin değil, arkasında bulunan güçlerin de ortaya çıkarılmasının emniyet güçlerinin ve yargının sorumluluğu ifade edildi. Kamuoyun, bu çirkin ve provokatif saldırılara karşı dayanışmaya davet edildi.

MAZLUM DER Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, ayrıca saldırıya maruz kalan Alevi Dernek ve vakıf merkezlerine geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.

MAZLUM DER Ankara Şubesi'nin yaptığı açıklama şöyle;

"Alevi Dernek ve Vakıflarına Karşı Yapılan Çirkin Saldırıyı Kınıyoruz.

30 Temmuz 2022 Cumartesi günü Ankara’da Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi, Şah-ı Merdan Kültür Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Ana Fatma Cemevi’ne ve Sivas Divriği Gökçebel Köyü Derneği'ne saldırılar düzenlenmiştir.

Ankara Emniyet Müdürlüğü aynı gün olayla ilgili A.O.K isimli bir saldırganın yakalandığı, daha sonra 01.08.2022 tarihinde de olaya karıştığı düşünülen Ç.C.B ve B.G isimli kişilerin gözaltına alındığı konusunda bir açıklama yapmıştır.

Aynı gün içerisinde arka arkaya bir merkezden yapıldığı izlenimini veren, provokasyon amaçlı bu saldırılar ile toplum içerisinde kaos ve çatışma yaratılmak istendiği anlaşılmaktadır.

Türkiye'nin yakın tarihinde, acısı hala tazeliğini koruyan Çorum, Maraş, Sivas-Madımak ve Başbağlar, İstanbul Gazi Mahallesi gibi olaylar ile insanımız ağır bedeller ödemiştir.

MAZLUM DER olarak:

Öncelikle, sadece olayı gerçekleştirenlerin değil, arkasında bulunan güçlerin de ortaya çıkarılmasının emniyet güçlerinin ve yargının sorumluluğunda olduğunu hatırlatırken, kamuoyunu bu çirkin ve provokatif saldırılara karşı dayanışmaya davet ediyoruz.

Haber: Ziya GÜNDÜZ

 

ankara mazlum der
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri