Arçelik çamaşır makinesi ön yıkama ışığı neden yanıp, sönüyor?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Arçelik çamaşır makinesi ön yıkama ışığı neden yanıp, sönüyor?
13.02.2023 18:33:17

 

Arçelik çamaşır makinesi ön yıkama ışığı neden yanıp, sönüyor?

Arçelik markalı çamaşır makinelerinde daha iyi bir yıkama performansı için yenilikçi fonksiyonlar yer alıyor. Bunlar arasında da ön yıkama özelliği yer alıyor. Arçelik markalı çamaşır makinesi kullanıcılarının makinelerinin ön yıkama ışığının yanıp, sönmesiyle çok sık karşı karşıya kaldıkları görülebiliyor. Kavacık Arçelik Servisi uzman teknikerleri çamaşır makinesinin ön yıkama ılığının yanıp, sönmesinin bir hata göstergesi olabileceği uyarısında bulunuyor.

Çamaşır Makinesi Ön Yıkama Işığının Yanıp, Sönmesi Nedenleri

Yeni nesil çamaşır makinelerinin tümünde programlama ve program veya durum takibi için bildirim ışıkları yer alır. Bu bildirim ışıklarından birisi de çamaşır makinesi ön yıkama ışığıdır. Çamaşır makinesinin ön yıkama ışığının yanıp, sönmesi bir hataya işaret ediyor olabilir. Arçelik Servisi uzman teknikerleri, ön yıkama ışığının yanıp, sönmesi durumunun;

Termostat arızası

Makine motoru kömürünün bitmesi

Olasılıkları nedeniyle meydana gelebileceği biliniyor.

Çamaşır makinelerinde termostat arızası farklı şekillerde, ön yıkama ışığının yanıp, sönmesine yol açabilmektedir. Eğer çamaşır makinesinin termostatı arızalanmış ise yıkama suyunun sıcaklığını ayarlayamayacaktır. Bu durumda makinenin ön yıkama ışığının yanıp, sönmesiyle tüketicinin bilgilendirilmesi sonucunda yol açmaktadır.

Çamaşır Makinesinin Ön Yıkama Işığı Yanıp, Sönüyorsa Ne Yapılmalı?

Çamaşır makinesinin termostat arızası mevcut ise değişim müdahalesiyle hızlı ve kolay bir şekilde yüksek maliyetlere neden olmadan termostatın değiştirilmesi mümkündür.

Çamaşır makinesinin motor kömürü bitmiş ise motor devreye giremeyecek ve kazan döndürme fonksiyonunu yerine getiremeyecektir. Böyle durumlarda çamaşır makinesinin motor kömürü uzman kişiler tarafından kolayca yenilenebilir. Bu şekilde motorun sorunsuz bir şekilde çalışması sağlanabilmektedir.

Makinenin bu olasılıkların dışında da teknik bir sorunun söz konusu olması muhtemeldir. Ancak bu olasılıkların değerlendirilmesi ve müdahale edilmesi ancak uzman kişiler tarafından özel ekipmanlarla mümkün olabilir. Kurtköy Arçelik Servisi uzman teknikerleri, çamaşır makinelerinde gösterge panelindeki ışıkların yanıp, sönmesi şeklinde gelen bildirimlerin neden ve çözümlerini süratle bulabiliyor. Bu sayede çamaşır makineleri, yeniden yüksek dayanıklılık ve performansta kullanılabiliyor. Üstelik bu tip profesyonel müdahalelerde garanti desteği de bulunduğundan, gönül rahatlığıyla çamaşır makinesi servis hizmeti alınabiliyor.

 

Arçelik çamaşır makinesi ön yıkama ışığı neden yanıp sönüyor?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri