Atatürk Havalimanı'nı ABD'li Şirkete Verecekmiş
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atatürk Havalimanı'nı ABD'li Şirkete Verecekmiş
28.04.2023 11:29:59

 

Atatürk Havalimanı'nı ABD'li Şirkete Verecekmiş

7'li koalisyon Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, akşam saatlerinde bir video yayınladı. Kılıçdaroğlu bu videoda Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi projesini iptal edip bölgeyi uzay ve havacılık üssü yapmayı planladığını ve Amerikalı bir şirketle bu konuda görüştüğünü söyledi.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Kılıçdaroğlu'nun sözlerine "TEKNOFEST’e ev sahipliği yapan Atatürk Havalimanı’nı ABD’li bir şirkete verme fikri. Nuri Demirağ’ın uçaklarını toprağa gömen zihniyet hiç değişmemiş." diyerek tepki gösterdi.

Çalkantılı bir adaylık sürecinin ardından terör örgütü PKK uzantısı HDP'den de aldığı destekle 7'li koalisyon cumhurbaşkanı adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tepki çeken açıklamalarda bulunmaya devam ediyor.

"ATATÜRK HAVALİMANI İÇİN ABD'Lİ ŞİRKETLE GÖRÜŞTÜM"

Son olarak sosyal medya üzerinden bir paylaşımda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu "Atatürk Havalimanı" başlıklı bir video yayınladı. "Atatürk Havalimanı'nı havacılık ve uzay çalışmaları merkezi haline getireceğiz; kendi mekiklerimizi geliştireceğiz. Amerika'daki Sierra Nevada (SNC) şirketinin sahipleri ile görüştüm." ifadelerini kullandı.

HALUK BAYRAKTAR: EN İYİSİNİ TÜRKLER DEĞİL ABD'LİLERİN YAPACAĞINI ZANNETMEK

Bu açıklamanın ardından Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'dan anlamlı bir tepki geldi. Haluk Bayraktar, Atatürk Havalimanı'nın Milli Teknoloji Projelerinin sergilendiği TEKNOFEST'e ev sahipliği yaptığının altını çizdi. Kılıçdaroğlu'nun Atatürk Havalimanı için Amerikalı bir şirketle görüşmesine dikkat çeken Bayraktar "Milyondan fazla gencin yarıştığı, dünyanın en iyisi Milli Teknoloji Projelerinin sergilendiği TEKNOFEST'e ev sahipliği yapan Atatürk Havalimanı'nı ABD'li bir şirkete verme fikri. Halen "en iyisini" Türklerin değil de ABD'lilerin yapabileceğini zannetmek" şeklinde bir paylaşımda bulundu.

"NURİ DEMİRAĞ'IN UÇAKLARINI GÖMEN ZİHNİYET DEĞİŞMEMİŞ"

Bayraktar ayrıca "Nuri Demirağ'ın uçaklarını toprağa gömen zihniyet hiç değişmemiş." diye ekledi.

Atatürk Havalimanı'nı ABD'li Şirkete Verecekmiş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri