Avrupa Alimlerini Suçüstü Yakalayan Adam
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Avrupa Alimlerini Suçüstü Yakalayan Adam
11.09.2020 14:41:31

 

Avrupa Alimlerini Suçüstü Yakalayan Adam

Fuat Sezgin Hoca, yapmış olduğu çalışmalarla Müslüman ilim adamlarının yüz akı olmuştur. Halen İstanbul Gülhane Parkında hizmet veren “İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi” bu zatın ciddi katkıları ile meydana getirilmiştir.

Frankfurt’ta kurduğu Johann Wolfang von Goethe Üniversitesi Arap-İslam Bilimi Tarihi Enstitüsü ve Müzesinde çalışmalarına devam ettikten sonra çok yakın bir zamanda Türkiye’de vefat eden Fuat Sezgin, yaptığı çalışmalar ile Rönesans aydınlarının hilelerini ve bilim hırsızlığını ortaya koymuştur.

İntihal yani başka bir kişinin eserini izni olmaksızın kendi adı ile yayınlamak günümüzde ciddi bir suçtur. Fakat bu suçu Batılılar 50 yıl öncesine kadar hiç utanıp sıkılmadan işlemişler Arapça eserlerden Latinceye tercüme ettikleri bilgileri kendi adlarını kullanarak yayınlamışlardır. Bütün insanlık; Avrupalıların bu bilim hırsızlığını Batı’nın emperyalist gücü ve zorbalığı karşısında kabul etmek zorunda kalmıştır.

Kendilerini ve Batı Medeniyetini bütün insanlardan üstün gören ırkçı yaklaşım şiddete başvurarak neredeyse bütün insanları iki asır boyunca köleleştirmiş ve sömürmüştür. Sadece sömürmekle kalsalar iyiydi. Bunun yanında bir de kendilerini bilimin öncüsü saymışlar utanmadan tüm insanlığın ortak malı olan bilime ırkçılıkla kendi adlarına sahip çıkmışlardır.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER