Banka Promosyonları Güncellenmeli
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Banka Promosyonları Güncellenmeli
17.08.2022 12:27:55

 

Banka Promosyonları Güncellenmeli

Bem-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli yapmış olduğu açıklama bankaların yaptığı mevcut promosyon sözleşmelerinin iptal edilerek değişen şartlara uyum sağlayacak şekilde yenilenmesi gerektiğini belirtti. Gayretli "Banka promosyonları güncellenmeli.” Dedi.

 

Bem-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli gelinen nokta bankaların karlılığı hızla artarken çalışanların promosyonları pula döndüğünü savunarak; bankaların yaptığı mevcut promosyon sözleşmelerinin iptal edilerek değişen şartlara uyum sağlayacak şekilde yenilenmesi gerektiğini bildirdi.

Bem-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli Bem Bir Sen’in de bağlı olduğu yetkili konfederasyon Memur-Sen’in teklifi ile memurların promosyon imkanına kavuştuğunu hatırlatarak; “ Promosyon kamu kurum ve kuruluşları ile bankalar arasında, ekonomik veriler ve hedefler dikkate alınarak promosyon anlaşması yapılmakta ve kamu görevlilerine ek mali imkan sağlanmaktadır. Nitekim pandemi süreci ile başlayan küresel krizin yansıması olarak ekonomide yaşanan dalgalanmalar ve yüksek enflasyon rakamları, kamu görevlileri adına bankalara yatırılan paraların hacmini de arttı.” Dedi.

Gayretli kamu görevlileri için bankalara yatırılan parasal miktar büyük oranda artmasına rağmen geçmiş dönem itibariyle yapılan promosyon anlaşmalar nedeni ile kamu görevlilerine verilen promosyon ödemeleri düşük kaldığını belirterek; “Bu çerçevede, yeni yapılan anlaşmalar kapsamında ödenen promosyon ödemeleri ile geçmiş dönem promosyon ödemeleri arasında uçurum oluştuğu gerçeği görülmeli, promosyon ödemelerinin kamu görevlilerinin emek ve ücretlerinden kaynaklanan bir hak olduğu unutulmamalıdır. Bu itibarla geçmiş dönemlerde yapılan promosyon sözleşmeleri; bazı kurumlarda yapılan yeni promosyon sözleşmeleri ile uyumlu hale getirilerek güncellenmeli, ekonomik koşullar ve enflasyon durumu gözetilmeli, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri kamu görevlilerinin hakkını ve hukukunu koruyacak şekilde harekete geçerek sendika temsilcileri ve bankalar ile tekrar bir araya gelmeli, değişen durum ve şartları dikkate alarak promosyon tutarlarını revize etmelidir.” Dedi.

 

Banka Promosyonları Güncellenmeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri