Başörtülü öğrenciyi tartaklayarak ameliyathaneden çıkardı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Başörtülü öğrenciyi tartaklayarak ameliyathaneden çıkardı!
30.03.2022 12:01:22

 

Başörtülü öğrenciyi tartaklayarak ameliyathaneden çıkardı!

OMÜ Tıp Fakültesinde Cerrahi Tıp Bilimleri Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Şaban Sarıkaya ameliyata giren başörtülü bir öğrenciyi kolundan tutarak tartaklayarak dışarı çıkardı.

OMÜ Tıp Fakültesinde Cerrahi Tıp Bilimleri Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Şaban Sarıkaya, dün ameliyata girmeye hak kazanan Tıp Fakültesi 5. Sınıf öğrencilerinin arasında bulunan başörtülü Rabia Nur  Acar’ı görünce yanına gelerek kolundan tuttu ve “nedir bu başörtüsü omuzlarından aşağıya doğru sarkıyor” diyerek kolundan tuttu ve tartaklayarak ameliyathanenin dışına çıkardı.

Sarıkaya’nın öfkesi bununla dinmeyince hemşirelere dönerek, “Görmüyor musunuz bunu. Neden içeri alıyorsunuz” diyerek hemşireleri de azarladı.

OMÜ Tıp Fakültesinde Cerrahi Tıp Bilimleri Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Şaban Sarıkaya’nın ortaçağ zihniyeti faşist başörtüsü düşmanlığına maruz kalan OMÜ Tıp Fakültesi 5. Sınıf öğrencisi Rabia Nur Acar profesörü hakkında dekanlığa şikâyet ederek suç duyurusunda bulundu.

 

Başörtülü öğrenciyi tartaklayarak ameliyathaneden çıkardı!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ramazan     0000-00-00 Hukuka aykırı yazı yayınlıyorsunuz. Üniversitenin açıklamasını da ekleyin, herkes gerçeği bilsin. Ortada tartaklama yok, şikayet yok, Günlük giysi ile ameliyat odasına girdiği için uyarılan bir öğrenci var… orada ameliyat olan hasta yerinde olsanız bunu kabul eder miydiniz…
Ahmed25     0000-00-00 İsmi de Şaban mış, yani mübarek ay. Git ismini değiştir. 20 yıldır iktidarda olan hükümet başı, kıçı açık olanlara karışıyor mu? Demek ki elinize fırsat geçse müslümanım diyeni bir bardak suda boğacaksınız. Rabbim hiçbir zaman fırsat vermesin. Zaten de vermiyor.
Esin     0000-00-00 Haberin içeriği orada olunmadan net bilinebiliyor ve hoca karalaniyor. Peki sizin haber basliginizin yargıda karşılığı nedir? Koskoca tıp fakultesi hocasından bahsediyoruz.Gerçekten artık pes!
Canan oruncak     0000-00-00 Yanlış haber...Asla kaba davranacak kişi değil.Ameliyathanenin kurallarına uyması için uyarıda bulunmuştur.
İhsan basar     0000-00-00 Şaban hocalar kolay bulunmuyor yalan yanlış haberler
Ismet Topkara     0000-00-00 İnsan hayatını tehlikeye atacak giyim kuşamla ameliyathaneye girmekte nedir.bazı şeyler vardır olmaz.olmaz kardeşim.hoca sonuna kadar haklıdır.başinda örtü var diye her istediğini yapamaz,yaptığında bir tepkiye maruz kalıncada, vay başörtüm di ye mez sin.
Mustafa arda ceylan     0000-00-00 Ben bir anestezi doktoru olarak aynı durumda ister başı açık ister kapalı ister kız ister erkek olsun ister öğrenci ister hoca olsun ameliyathane kurallarına uymayan kişiyi kim olursa olsun dışarı çıkarır ameliyathane sorumlu hemşire ve oradaki çalışanları uyarırım. Bunu mesnedini aşar bir ırkçılık pozisyonuna sokmak en hafif deyimiyle ayıptır. Kınıyorum.
Teoman Demirci     0000-00-00 Bu haberi yazan olay anında oradamıydı da kendi yaşamış gibi bir hikaye anlatmış. Ameliyathane insan hayatının pamuk ipliğine bağlı olduğu bir yerdir. Hijyen açısından ve operasyonel disiplin açısından, yılların tecrübesinden süzülüp gelen bilimsel dayanakları olan kurallar ameliyathane için olmazsa olmaz kurallardır. Bu kurallara uymayanların o ortamda bulunması da insan hayatı açısından sakınca yaratır. Hocanın bu kurallara uymayanları uyarması veya dışarıya çıkarması zaten asli görevidir.
Mehmet     0000-00-00 Tarafsız habercilik nedir, nasıl yapılır bilmeyen insan gelmiş burada trollük yapıp, birilerine yanlamaya çalışıyor. Kul hakkı yemek nedir diye sorulsa bu haber ödül alır. Merak etmeyin bu iftiraların hesabı sorulacak!
Ahmet ten     0000-00-00 Bu adam derhal okuldan atılmalıdır. Uyumayın arkadaslar tepki verin....
GALERİLER