Belarus’ta Neler Oluyor?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Belarus’ta Neler Oluyor?
11.09.2020 16:11:04

 

Belarus’ta Neler Oluyor?

şin doğrusu internette bulunan haberler dışında benim de hiçbir bilgim yok. İç dinamikleri bilmediğim için Belarus’ta yaşananlar ile ilgili iddialı bir yorum yapmak istemem. 

Ancak son yıllarda tanık olmaya başladığımız anayasal sistemleri çökerten iç karışıklıklar nerdeyse bir birimin kopyası gibi. Belarus’ta gördüğümüz olaylar çok tanıdık geliyor yani.

Gezi tarzı olayların sonuç alamadığı tek ülke Türkiye. Nerden çıktığı belli olmayan olayların bir anda gündemi kaplaması, olayların bir merkezden yönetildiği intibaı vermiyor mu?

Türkiye’nin son Cumhurbaşkanlığı seçiminde on milyon oy farkına rağmen kaos çıkarmak için yırtınanlar, tüm kaos arayışlarını çökerten Muharrem İnce’nin ADAM KAZANDI sözünden dolayı hâlâ histeriler ve öfke nöbetlerinde kıvranmıyorlar mı?

Seçim gecesi ilçe seçim kurullarının önünde, burnundan soluyan tiplere baktığınızda, on milyon oy farkının olduğu bir seçim üzerinden bile kaos eylemlerini aklından geçirenler için seçimde yolsuzluk yapılmasının şart olmadığı anlaşılmıyor mu?

On milyon oy farkı olmasına rağmen kaos çağrıları yapanlar, on bin oy farkı olan bir seçime tamamen yasal itirazları itibarsızlaştırmak için hangi algı operasyonlarını yaptıklarını görmedik mi?

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER