Büyük ve Güçlü Türkiye’nin Mimarları Bu Sınıflarda Yetişecektir
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Büyük ve Güçlü Türkiye’nin Mimarları Bu Sınıflarda Yetişecektir
12.09.2022 13:02:17

 

Büyük ve Güçlü Türkiye’nin Mimarları Bu Sınıflarda Yetişecektir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi’nde düzenlenen 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’ne katılarak bir konuşma yaptı.

 

Konuşmasının başında programa katılanları selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizlerin vasıtasıyla 81 vilayetimizin tamamında, tatilin ardından okulları ve öğretmenleriyle buluşmanın heyecanını yaşayan tüm öğrencilerimize buradan selamlarımı gönderiyorum. 2022-2023 eğitim öğretim yılının; öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN MİMARLARI BU SINIFLARDA YETİŞECEKTİR”

Yeni eğitim öğretim yılının açılış törenini Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu vesileyle bayrak şairimiz, fikir ve aksiyon adamı Arif Nihat Asya’ya Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Arif Nihat Asya, yüreklerde fırtınalar estiren, âdeta coşkun ırmaklar gibi akan şiirleriyle edebiyat hayatımızda silinmez izler bırakmıştır. Vatansever bir öğretmen olan Arif Nihat Asya, binlerce öğrenci yetiştirmiş, onlara iyi insan olmayı, vatan ve bayrak sevgisini öğretmiştir” diye ekledi.

“Arif Nihat Asya’nın adını taşıyan bu lisemizden, Türkiye’nin ilmi, akademik, sanat ve kültür hayatına eşsiz katkılar yapan nice değerimiz çıkacaktır” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Büyük ve güçlü Türkiye’nin mimarları, öğretmenlerimizin maharetli ellerinde inşallah işte bu sıralarda, bu sınıflarda yetişecektir. Şu an karşımda duran gözleri ışıl ışıl evlatlarımızın her birinin şairimizin yolunu takip ederek ailelerine, ülkelerine, milletimize hayırlı evlatlar olmalarını bekliyorum. Bu ulvi ideal uğrunda öğretmenlerimizin de gereken çabayı, fedakârlığı göstereceklerine yürekten inanıyorum. Cumhurbaşkanı olarak siz öğretmenlerimizle birlikte ülkemizin dört bir yanındaki eğitim neferlerimizin tamamına hizmetleri, gayretleri, sabırları için ülkem ve milletim adına bir kez daha teşekkür ediyorum.”

“OKULLARIMIZI EN MODERN İMKÂNLARLA DONATTIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Bundan 20 yıl önce göreve geldiğimizde ülkemizi üzerinde yükselteceğimiz dört sütunun ilkini eğitim, diğerlerini de sağlık, emniyet ve adalet olarak belirlemiştik. Şartlar ne olursa olsun eğitim konusundaki öncelliğimizden asla taviz vermedik. Her yıl bütçeden en büyük payı eğitime tahsis ettik. Derslik sayımızı ikiye katlayarak kalabalık sınıf sorununu çözüme kavuşturduk. Toplam 750 bin yeni öğretmen ataması yaparak eğitim ordumuzu güçlendirdik. Okullarımızı bakımsızlıktan kurtararak en modern imkânlarla donattık.”

Büyük ve Güçlü Türkiye’nin Mimarları Bu Sınıflarda Yetişecektir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri