Canik’te Kadınlar Meslek Sahibi Oluyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Canik’te Kadınlar Meslek Sahibi Oluyor
01.02.2023 11:04:20

 

Canik’te Kadınlar Meslek Sahibi Oluyor

Canik Belediyesi Hanım Konakları kursiyerlerinin hazırladığı ürünler büyük beğeni topladı.

Canik Belediyesi Hanım Konakları’nda eğitim alan kursiyerler tarafından üretilen el emeği göz nuru ürünler ‘Ayın Ürünü’ etkinliğinde görücüye çıktı. Birbirinden güzel ürünlerin kıyasıya yarıştığı, eğlenceli ve heyecanlı anların yaşandığı etkinlikte derece alan kursiyerlere başarı belgeleri Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı tarafından takdim edildi. Canik Belediyesi Hanım Konakları’nda ilçedeki kadınlara yönelik mesleki eğitimlerin devam ettiğini belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, eğitimler neticesinde sertifika alan kadınların meslek sahibi olduğunu söyledi.

 

Canik Belediyesi Hanım Konakları’ndan İstihdama Katkı

Başkan İbrahim Sandıkçı, Canik Belediyesi Zübeyde Hanım Konağı’nda düzenlenen etkinlikte kursiyerlerin hazırlamış olduğu ürünleri inceledi.  Canik Belediyesi Hanım Konakları’nda ilçedeki kadınların aldıkları eğitimlerle meslek sahibi olduğunu ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Hanım Konaklarımızda ilçemizdeki hanım kardeşlerimizin istihdamına katkı sağlayan, kendilerini meslek sahibi yapan sertifikalı eğitimlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Onların mesleki beceriler kazanmalarını, kendilerini geliştirmeleri ve üretimin her aşamasında var olmalarını önemsiyoruz. Canik İlçe Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle birçok farklı alanda sertifikalı mesleki eğitimler düzenliyoruz. Hanım kardeşlerimiz ilgi duyduğu, sevdiği alanlarda istedikleri eğitimlere ücretsiz olarak katılabiliyor” dedi.

 

Canikli Kadınlardan Hanım Konaklarına Yoğun İlgi

İlçedeki kadınların Canik Belediyesi Hanım Konakları’nda düzenlenen eğitimlere yoğun bir ilgi gösterdiğini belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, “Hanım Konaklarımız ilçemizdeki kadınların sosyal hayata katılımları noktasında önemli bir rol üstleniyor. Hanım Konaklarımızda düzenlediğimiz ücretsiz sertifikalı eğitimlere ilçemizdeki hanım kardeşlerimiz yoğun bir ilgi gösteriyor. Bizlere memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Eğitimlerin yanı sıra burada düzenlediğimiz etkinlikler ve aktivitelerle birlikte verimli bir şekilde vakit geçiriyorlar.  Hanım Konaklarımız öğrenmenin ve üretmenin bir sınırı olmadığını bizlere gösteriyor” ifadelerini kullandı.

 

Canik’te Kadınlar Meslek Sahibi Oluyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri