Canla Başla Mücadele Etmeye Devam Edeceğiz
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 Canla Başla Mücadele Etmeye Devam Edeceğiz
08.05.2023 12:01:51

 

Canla Başla Mücadele Etmeye Devam Edeceğiz

TİP Samsun milletvekili adayı Av. Arslan Bolat, Türkiye’nin devrim hareketi öncülerinden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı ölümünün 51’inci yıldönümünde unutmayarak bir mesaj yayımladı.

 

TİP Samsun milletvekili adayı Av. Arslan Bolat, Türkiye’de devrimci hareketin öncü isimleri olan Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın ölümünün 51’inci yıl dönümünde bir mesaj yayımladı. Bolat mesajında “Bugün Türkiye devrimci hareketinin önderlerinden Deniz Gezmiş’in ve beraberindeki Yusuf Aslan, Hüseyin İnan gibi gencecik fidanların idam edilişinin üzerinden tam 51 yıl geçti. Deniz Geçmiş ve arkadaşları 9 Ekim 1971’de idam cezasına çarptırıldı, 6 Mayıs 1972 tarihindeyse bu gencecik 3 fidan darağacına gönderildi. Onlar her ne kadar demokrasiyi halkımıza çok görenlerin, 12 Mart faşizminin kurbanı olarak görülse de o tarihte fitilini ateşledikleri ve bizim bugün bayrağını gururla taşıdığımız devrimci hareketle, eşitlik, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesiyle kalbimizde ölümsüzleştiler.” dedi.

 

Bolat: Canla Başla Mücadele Etmeye Devam Edeceğiz

 

Av. Arslan Bolat mesajında Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının verdiği mücadeleye dikkat çekerek “O Denizler ki zifiri karanlık bir gecede, ‘Yaşasın İşçiler ve Köylüler! Yaşasın Devrimciler’ sözleriyle hayata veda ettiler. O fidanlar ki aradan geçen 51 yıla rağmen bugünün gençlerinin ve halkın yüreğinde yeşermeye devam ediyorlar. Bugün verdiğimiz bu mücadelenin ilham kaynağı olan o gencecik fidanlar, aynı zamanda kapitalist sisteme karşı verdiğimiz mücadelenin de ışığı olmaya devam ediyorlar.” dedi. Onları dar ağacına gönderen zihniyetleri utançla hatırladıklarını da belirten Bolat, “Geçmişte olduğu gibi bugün de o zihniyetlere boyun eğmeyeceğiz, itaat etmeyeceğiz, teslim olmayacağız. Deniz’lerin ardında saklı olan, egemenlerin bize çok gördüğü demokrasiyi halkın her neferine ulaştırmak, her alanında kullanmak için canla başla mücadele etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Son olarak mesajında Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ı saygıyla anan Bolat, “Denizler, Hüseyinler, Yusuflar bitmeyecek. Onların cesaretle attıkları son adımdaki ‘Yaşasın tam bağımsız Türkiye!’ haykırışları Türkiye’nin her sokağında, her konağında, her odasında yankılanmaya devam edecek. Adım attığımız her yere Deniz’den bir selam, bir tutam cesaret götürmeye devam edeceğiz.” dedi.

Canla Başla Mücadele Etmeye Devam Edeceğiz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ömer     0000-00-00 Bahsettiği 3 kişinin idamına chp imza atmış.şimdi bu tipler chp başkaninı destekliyor.bunlardaki omurgasızlık yılanda bile yok :))))
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri