Chp Terme İlçe Başkanı İbrahim Yavuz’dan Şenol Kul ve Ali Kılıç’a Sorular!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Chp Terme İlçe Başkanı İbrahim Yavuz’dan Şenol Kul ve Ali Kılıç’a Sorular!
05.01.2021 06:52:26

 

Chp Terme İlçe Başkanı İbrahim Yavuz’dan Şenol Kul ve Ali Kılıç’a Sorular!

CHP Terme İlçe Başkanı İbrahim Yavuz Terme Belediyesi yöneticilerinin rüşvet ve yolsuzluk iddiaları için belediye adına yaptıkları açıklamasını yeterli bulmayarak “Terme Belediyesi resmi bir kurumdur, hedef gösterilemez. Hedefte olan kurumun koltuklarında oturan sorumlularıdır ve cevap vermesi gereken de kurum değil belediye başkanıdır” dedi.

Yavuz yaptığı yazılı açıklamada, Kamuoyunun beklediği sorular hala cevap bulmadığını belirterek şöyle devam etti;

“Belediye Başkanı’nın çıkıp konuyu o zamanda yaşananları eğrisiyle, doğrusuyla anlatmalıdır ki Terme’yi, Terme halkını ve Terme Belediyesi’ni ilgilendiren böyle bir sorunu bir an önce açıklığa kavuşturmalıdır. Böyle bir yolsuzluk var ise  “Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum” u oynayamazsınız gereği ne ise yapmalı, soruşturulması başlatılıp, arkasında kimlerin olduğuna varıncaya kadar aydınlatmalısınız. Yoksa bu zamana kadar tatmin edici bir cevap veremeyişinizin başka bir nedenimi var?

 

ŞENOL KUL’A SORULAR

Önceki dönem Belediye Başkanı Şenol Kul’un da açıklamaları yersiz ve yetersizdir.  Konuyu Mustafa Demir’e ve Ali Kılıç’a ilettim demenin bir geçerliliği yoktur, sonuçta söz uçuyor... Siz de zamanında sıkıntıları olduğunu düşündüğünüz ve Mustafa Demir'e önermediğiniz bu kişi hakkındaki şüphelerinizi soruşturma başlatarak gereğini yapabilir, şüphelerinizi giderebilirdiniz. Kaldı ki sizde bu kişiyi seçimden hemen önce 15 Şubat 2019 tarihinde Belediye Başkan Yardımcısı olarak atamışsınız…

Mustafa Demir 'e önermediğiniz birini seçimden önce neden başkan yardımcısı yaptınız ?

Bu atama sizin isteğinizle mi yoksa birilerin baskısıyla mı oldu ?

Hangi bilgiye göre Mustafa Demir' e bu kişinin sıkıntıları var dediğiniz. O sıkıntılar neydi ?

 

TERME BELEDİYE BAŞKANI ALİ KILIÇ’A SORULAR

Önceki dönem belediye başkanının yolsuzluk konusunda sizi uyardığı doğru mudur?

Eski muhasebe müdürünün zimmetine para geçirdiğini iddialarını biliyor muydunuz?

Biliyorsanız neden soruşturma başlatmayıp,  üstü kapalı kalmasını sağladınız?

İddiaları biliyorsanız bu kişinin Büyükşehire geçişine neden ve nasıl onay verdiniz?

Adı geçen kişinin Büyükşehir Belediyesine geçişine onay vermek için zimmetine geçirdiği iddia edilen paradan ödeme aldığınız iddaları doğru mu?

Aldıysanız bu paranın akıbeti nedir. Belediyenin kasasına girmiş midir?

Eğer konu hakkında bir fikriniz bilginiz yok ise çıkıp bunu da kamuoyuyla paylaşmanız gerekir. Susarak bir yere varamayacağınız gibi gün geçtikçe üzerinizde kuşkular artacak, Terme adının üzerinde ki itibarda azalacaktır. Unutmayın sizler Terme'yi temsil ediyorsunuz.

Göreve geldiğiniz hatta aday olduğunuz günden bu yana halka aşıladığınız deyim yerindeyse Terme’yi uçuracak vaatleriniz de masallardaki yerini aldı...

 

NEYİ BEKLİYORSUNUZ SEÇİM ZAMANINI MI !?

Ne oldu Terme’nin çehresine güzellik katacak çevre yolu.

Ne oldu galericilere vaat ettiğiniz Galericiler sitesi.

Ne oldu Terme’nin markası Terme Spor’a…

İlçe başkanlığınız zamanında belediye başkanı Terme’nin kulübüne 250.000 TL veremiyorsa o koltukta oturmayacak diye söylenirken siz ne kadar sahip çıktınız?

Yine Terme’nin markası Bal ligine kadar çıkıp maddi imkansızlık yüzünden ligden çekilme kararı alan Evci Spor’a nasıl destekde bulundunuz.

Hemen hemen her bahar mevsiminde yaşadığımız sel felaketi önlemek için ilçe merkezinde ne gibi önlemler aldınız

Kazaların, yaralanmaların ölümlerin eksik olmadığı hastane kavşağı (halk adıyla ölüm kavşağı) için ne yaptınız. Bir kere düzenleme yapılan kavşak da değişen hiçbir şey olmadığını görüyoruz.

O kavşak bölgesindeki yapılar neden kamulaştırılamıyor ? özel bir sebebi mi var? Emniyet şeridi bile yok, hastaneye giriş çıkış sıkıntılı… birinin daha mı hayatını kaybetmesi gerekiyor.

Daha, Terme’yi uçuracak, sevdanızın memleket olduğu  55 projenizden bile bahsetmedik! 5 tane yapabilseydiniz şükür diyecektik ama hakkınızı da yemek gibi olmasın 1 tane yaptınız. Halk için, garibana, ihtiyacı olana “Çorba Çeşmesi”...   Hatta belediyenin bütçesine bile alındı dağıtılacak çorbanın maliyeti ama bir kere hariç hiç çorba dağıtılmadı garibe, fukaraya, pazarcı esnafına.! süs niyetine duruyor kapalı pazar yerinde.

Chp Terme İlçe Başkanı İbrahim Yavuz İbrahim Yavuz CHP Terme Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Türkoğlu     0000-00-00 Siz önce partiniz pkk ile bağlantısını açıklayın hani her yeri ak parti yönetiyordu bu olay nasıl ortaya çıktı. Bebek asker polis öğretmen katilleri ile ittifak yapilirmi. İl başkanınız canan polise katil diyor ermenileri savunuyor bunları açıklayın siz önce en büyük 11 ekonomiyi sahip ibb yi başkanınız ekrem ne hale getirdi herşeye zam yaptı yandaş firmalara araba ihalelerini verdi daha neler neler partiniz başörtüsü düşmanı dolu canım Atatürkün partisini ne hale getirdiniz ayıp ayıp
Advert
GALERİLER