Çiğdem Karaaslan Ankara’dan aday olabilir!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çiğdem Karaaslan Ankara’dan aday olabilir!
31.01.2023 13:55:18

 

Çiğdem Karaaslan Ankara’dan aday olabilir!

AK Parti Samsun milletvekili aday adayı listesi seçime aylar kala siyasi gündemin en öncelikli meselesi haline gelmeye başlarken kulislerde yeni yeni iddialar konuşulmaya başladı.

14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı’yla Milletvekilliği genel seçimlerinde AK Parti'nin Samsun Milletvekili adayları arasında mevcut milletvekillerinin yer alıp almayacağı en önemli gündem maddesi haline geldi.

14 Mayıs’ta ki seçimlerde AK Parti Samsun Milletvekili aday listesinde Ahmet Demircan ile Çiğdem Karaarslan’ın isimlerinin yer almayacağı konuşulurken en önemli iddialardan birisi de Çiğdem Karaarslan’ın Ankara’dan AK Parti listelerine gireceği konuşuluyor.

ÇİĞDEM KARAASLAN KİMDİR

1979 yılında doğdu.

Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümünü yüksek şeref öğrencisi olarak bitirdi. Ankara Üniversitesi‘nde “Tarihi Kentlerde Kimliksizleşme Sorunu” üzerine yüksek lisans tezini tamamladı.

Akademik hayatına Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Politikalar Bölümünde doktora eğitimi ile devam etmektedir.

10 Nisan 2005'de AK Parti Gençlik Kolları 1. Olağan Büyük Kongresinde AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Tanıtım ve Medyadan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

11 Kasım 2006 yılında yapılan AK Parti 2. Olağan Büyük Kongresinde Ana Kademe Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Bu görevini üç dönemdir sürdürmekte olup, AK Parti 5.Olağan Büyük Kongresi ile 4. kez MKYK üyeliğine seçilmiştir.

2010 yılından itibaren Genel Merkez Sosyal İşler Başkan Yardımcılığı görevine devam eden Karaaslan, bu görevi sırasında dezavantajlı gruplar başta olmak üzere engelliler, ulaşılabilirlik ve çevre konularında hazırlanan çalışmalara katkılar verdi.

25. ve 26. Dönem Samsun Milletvekili olan Çiğdem Karaaslan, 5.Olağan Büyük Kongre ile Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

İyi derecede İngilizce bilen Karaaslan, evli ve iki çocuk annesidir.

Çiğdem Karaaslan Ankara’dan aday olabilir!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri