Dini Darlar, Dindarlara Karşı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Dini Darlar, Dindarlara Karşı
14.08.2023 17:08:45

 

Dini Darlar, Dindarlara Karşı

Hak ve batıl mücadelesi insanlık tarihi kadar eskidir. İnanmış ve iman etmiş herkes gerçek anlamda mümin olmadığı için bu durum yaşantısına da yansıyacaktır. Zaman içerisinde inandığı gibi yaşamayınca da yaşadığı gibi inanmaya başlıyor ki asıl tehlike de burada ortaya çıkmaktadır.

Seküler yaşayanlar aslında iki arada bir derede olmanın sancısını çektikleri için vicdanlarını rahatlatma peşindedirler. Bunu yaparken de İslam ve onun değerlerine her fırsatta saldırmak kendisini tatmin için gerekli olacaktır. Güya kendince ideali bulmak adına her şeye karşı olmayı tatmin aracı olarak görmektedirler.

Bu tür dini darlar sözlerine; dinci, dinsel, siyasal İslam, tarikat, cemaat, şeriat ve de yurt, kurs diyerek inancımızı itibarsızlaştırmaya çalışmaktadırlar. Fakat farkında olmadan dinden çıkmış olmaları pek umurlarında da olmayacaktır. Bilerek ve isteyerek dini değer ve kutsallara bu şekilde saldıran kişi kendini aşmış olarak çizgi ötesine geçmiştir. Dolayısı ile bunların şerrinden Allah’a sığınmanın ötesinde hidayete erişmeleri için dua etmek de gerekir. Bu toplumda bir arada yaşadığımız için uzlaşmak ve ortak paydada buluşmak kaçınılmazdır.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Dini Darlar Dindarlara Karşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı