Ermenistan Hayali Vaatlere Kanmazsa!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ermenistan Hayali Vaatlere Kanmazsa!
07.12.2020 10:29:14

 

Ermenistan Hayali Vaatlere Kanmazsa!

Neredeyse son iki asırdır, sömürgeci devletlerin hayali vaatlerine sürekli kanan, her seferinde de pespaye olarak ortada kalan, Ermenistan gibi bir devlet neredeyse yok gibidir. Son Karabağ savaşı öncesinde ve savaş esnasında görüldüğü gibi Ermenileri kışkırtmayan, vaatlerde bulunmayan, destek naraları atmayan devlet neredeyse kalmadı.

 

Esen yalan rüzgarlarına kanan, Büyük Ermenistan rüyaları gören Ermenistanlı yöneticiler gerçeklerle yüzleşince öyle ağır faturalar ödediler ki, koltuklarını tehlikeye attıkları gibi, zaten fakr-u zaruret içinde olan Ermeni halkını daha da fakirleştirerek en az elli sene daha geriye götürdüler.

 

Kışkırtmalardan sonra çılgınca sağa sola saldıran Ermenistan’ın geldiği nokta, pek de iç açıcı değil: İşgal altında tuttuğu toprakları kaybettiği gibi, maddi ve insani kayıplarının ne kadar olduğu bile henüz tam belli değil.

 

Ermenilere hayali vaatlerde bulunan, onları Türkiye ve Azerbaycan aleyhine sürekli kışkırtan Fransa başta olmak üzere sömürgecilerin geçmişte de aynı politikaları güttükleri bilinmektedir.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER