FETÖ’nün kırmızı listede aranan firari ismi Samsunlu Hoca Mehmet Ali Şengül Almanya’da Öldü!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
FETÖ’nün kırmızı listede aranan firari ismi  Samsunlu Hoca Mehmet Ali Şengül Almanya’da Öldü!
14.07.2021 13:26:15

 

FETÖ’nün kırmızı listede aranan firari ismi Samsunlu Hoca Mehmet Ali Şengül Almanya’da Öldü!

FETÖ’nün kırmızı listede aranan firari isimlerinden Mehmet Ali Şengül, Almanya'da öldü.

 

Başına 10 milyon lira ödül konulan Şengül'ün, 3 aydır koronavirüs tedavisi gördüğü öğrenildi. Örgütün kuruluşundaki 14 kişiden biri olan Şengül, elebaşının veliahtı olarak görülüyordu.

Mehmet Ali Şengül öldü! FETÖ elebaşı Gülen'in 14 adamından biriydi

Mehmet Ali Şengül, FETÖ'nün Türkiye'deki kumpas operasyonlarını koordine edip yöneten "Başyüceler" ya da "İstişare Heyeti" olarak da bilinen "Karanlık Kurul" içerisindeydi.

 ALMANYA KOORDİNATÖRLÜĞÜ'NE GETİRİLDİ

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in sadık adamlarından biri olan Mehmet Ali Şengül, 16 Şubat 1983'te gözaltına alınmış, 2 hafta sonra serbest bırakılmıştı. Hakkında yürütülen soruşturmalara rağmen Diyanet İşleri Başkanlığı'ndaki görevine devam eden Şengül, Samsun'a tayini çıkınca örgüt içinde "Samsunlu Hoca" olarak anılmaya başlandı.

 Gülen tarafından önce örgütün Avustralya, akabinde İsviçre, daha sonra da Almanya koordinatörlüğüne getirilen Şengül, Fetullah Gülen Türkiye'den kaçtıktan sonra bir süre yerine vekalet etmişti.

 MUSTAFA ÖZCAN'LA LİDERLİK KAVGASI

 Gülen'in 1999'da örgütün asker-polis sorumlusu olan Şengül, 2001'de örgütün Orta Asya sorumlusu olarak görevlendirilmişti. Örgütün Türkiye imamı Mustafa Özcan'la liderlik çekişmesi yaşayan Şengül, örgütün Uzakdoğu imamlığını da yürütmüştü.

 Şengül'ün örgüt içinde tayin, terfi ve yönlendirmelerin yapıldığı istişare heyetinde olduğu, FETÖ çatı iddianamesinde de yer almıştı. 15 Temmuz'dan önce firar eden Şengül hakkında "silahlı terör örgütü yöneticiliği" ve "anayasal düzeni ihlale teşebbüs" başta olmak üzere birçok suçtan yakalama kararı bulunuyordu.

FETÖ’nün kırmızı listede aranan firari ismi Samsunlu Hoca Mehmet Ali Şengül Almanya’da Öldü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER