Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde skandallar bitmiyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde skandallar bitmiyor!
06.12.2022 10:33:22

 

Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde skandallar bitmiyor!

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi tarafından ilan edilen sözleşmeli diyetisyen kadrosundaki özel şartlardan dolayı 71 KPSS puanlı aday yerleşti!

 

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi tarafından 11 Kasım 2022 tarihli Resmi Gazete'de ilan edilen sözleşmeli Diyetisyen pozisyonunda "Beslenme ve diyetetik lisans mezunu olmak. Yataklı tedavi kurumlarında diyetisyen olarak iş deneyimine ve metabololik cerrahi uygulamalarında beslenme ve diyetetik alanında herhangi bir modül eğitimi sertifikasına sahip olmak. Belgelendirmek kaydıyla holistik beslenme diyet ve yeme bozukluğu, mineral terapi ve onkolojide beslenme eğitimlerini almış olmak." şartı aranmıştı.

Söz konusu ilanda alınması düşünülen adayı tanımlayan sertifika ve eğitim şartları yer alınca söz konusu sözleşmeli personel kadrosunun sonuçları da beklendiği gibi oldu.

22 kişinin başvurabildiği, ancak 21 adayın "başvuru şartını sağlamıyor" gerekçesiyle elendiği Diyetisyen pozisyonuna 71 KPSS puanlı aday yerleşmiş oldu.

Takdir edersiniz ki KPSS merkezi alımlarda 71 KPSS puanlı bir diyetisyen atanmayı ancak rüyasında görür. Ne yazık ki bazı üniversitelerin bu keyfi ve adayı tanımlayan ilan şartları; 90 puanlı adayların önünü kapatırken, 71 puanlı kişilerin güle oynaya atanmasının önünü açıyor.

Hak, hukuk ve adaletin uzaktan yakınından geçmediği bu adrese teslim Diyetisyen alımı halen yeniden atanma sürecinde olan görevdeki Rektör Prof. Dr. Bünyamin ŞAHİN tarafından gecikmeksizin iptal edilir.

Kaynak : memurlar.net

Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde skandallar bitmiyor!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Murat     0000-00-00 Kardes hayirdir samsun nireee tokat nire seni tokatta kim takip eder haaa yok eger bu haberi yapmak icin baska menfaatleriniz varsa o başka insanin aklina bu haber karsiligi kimden ne aldiniz acaba sorusu geliyor.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri