Hemşire Hatası Davaları Kitap Oldu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hemşire Hatası Davaları Kitap Oldu!
23.11.2020 12:18:43

 

Hemşire Hatası Davaları Kitap Oldu!

Enjeksiyon; neredeyse tüm sağlık meslek mensupları tarafından yapılabilen, en yaygın girişimsel tıbbi bir uygulamadır. Doğumdan ölüme, estetik müdahalelerden acil durumlara kadar her koşulda ve yaştaki insana uygulanabilir bir yöntemdir.

Tüm tıbbi müdahalelerde olduğu gibi, enjeksiyondan istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu istenmeyen sonuçlar basit ve geçici olabilir veya kalıcı sinir hasarı, uzuv kaybı ve ölüm gibi ciddi sonuçları olan geniş bir yelpazede olabilir.

 

İzmir Tabip Odası Sağlık Hukuku Komisyonu Başkanı Dr. Yakup Gökhan DOĞRAMACI ile İstanbul Barosu Sağlık Hukuku Merkezi Başkanlığı'nı yürütmüş olan Av. Arb. Ümit ERDEM'in birlikte hazırlamış oldukları "Malpraktis Davalarında Bilirkişi Raporları Nasıl Olmalı?" başlıklı Eser, Legal Yayınevi tarafından yayımlanmış idi.

 

Pandemi döneminde de çalışmalarına devam eden Yazarlar, bu sefer de, Hemşire Hataları Davaları’nı gündemlerine alarak, “Yargı Kararları’nda Enjeksiyon ve Sorumluluklar” isimli kitaba imzalarını attılar.

 

Yazarlar; "Yargı Kararlarında Enjeksiyon ve Sorumluluklar" başlıklı Kitap ile; 2016-2020 yılları arasında Anayasa Mahkemesi, Yargıtay Hukuk ve Ceza Daireleri, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemeleri ve Bölge İdare Mahkemeleri tarafından verilen 139 kararı değerlendirmiş, sınıflandırılmış, özetlenmiş ve tablolar halinde sunmuşlardır.

 

SOKAKTA SİGARA YASAĞI

Ümit Erdem, geçtiğimiz günlerdeki Sigara Yasağı Kararı ile de gündeme gelmişti.

 

Av. Arb. Ümit Erdem’in yazılı başvurusu, “Sokakta Sigara İçilmesinin Yasaklanması İçin KoranaVirüs Bilim Kurulu’na Açık ve Acil Çağrı Mektubu” başlığı ile; Eylül ayında çeşitli platformlarda yayınlanarak kamuoyu ile de paylaşılmıştı. Ümit Erdem’in KoronaVirüs Bilim Kurulu Üyeleri’ne, Sağlık Bakanlığı’na, Yeşilay’a ve Cumhurbaşkanlığı’na yönelik çağrısı karşılık bulmuş ve sonrasında Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nun önerileri, Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda 12 Kasım 2020 tarihinden itibaren tüm illerde vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu, bulanabileceği cadde ve sokaklar, ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda, bölgelerde Sigara İçme Yasağı getirilmesi kararı alınmış idi.

Hemşire Hatası Hemşire Enjeksiyon Estetik Dr. Yakup Gökhan DOĞRAMACI Av. Arb. Ümit ERDEM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER