Hizmet-İş ile Asarcık Belediyesi Masaya Oturdu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hizmet-İş ile Asarcık Belediyesi Masaya Oturdu!
29.09.2020 08:39:54

 

Hizmet-İş ile Asarcık Belediyesi Masaya Oturdu!

Hizmet-İş Sendikası ile Asarcık Belediyesi Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı.

İmza törenine Hizmet-İş Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, Asarcık Belediye Başkan Yardımcısı Şenel KIĞILCIM, Sendika Başkan Yardımcısı Arif ÇELİK, Asarcık Belediyesi birim müdürü Erdal UYANIK, işyeri Sendika Temsilcisi Gülşen YÜCE katılım sağladı.

İmza töreninde konuşan Hizmet-İş Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, toplu iş sözleşmesi ile hedefledikleri rakama ulaştıklarını kaydederek, “İmzaladığımız toplu iş sözleşmesi ile üye arkadaşlarımızın ücretleri, sosyal hakları, çalışma koşulları ve ekonomik dengeleri gibi daha birçok konuda karşılıklı uzlaşı içerisinde görüşmeler sağladık, karşılıklı hoşgörü çerçevesinde geçirdiğimiz sözleşme görüşmelerinde mutlu bir neticeye ulaştık. Üyelerimizin yüzünü güldüren bu toplu iş sözleşmesi ile beraber belediye işçisi olan arkadaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olsun” dedi. 

 

Toplu iş sözleşmesi hakkında bilgi veren Uzun, sözleşmenin iki yıl geçerli olduğunu, birinci yıl için ücretlerde toplam yüzde 31,3 ikinci yıl içinde aynı oranında artış sağlandığını belirtti. Uzun, emeğe ve emekçiye katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Şerif KILAĞUZ beyefendi ye ve komisyon üyelerine şükranlarımı sunuyorum dedi.

 

Asarcık Belediye Başkanı Şerif KILAĞVUZ’ da “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Asarcık’ımız için işçimizin, memurumuzun maaşlarını geciktirmeden ödemekteyiz. Güzel ilçemiz Asarcık’ı daha güzel noktalara taşıyabilmek için personelimiz ile özverili bir şekilde çalışmaktayız.

Belediyemizin imkânları dâhilinde çalışanlarımızın İşçilerimizin emeğine ve alın terine saygılıyız. Toplu iş sözleşmemiz belediyemiz işçilerine hayırlar getirsin inşallah” dedi.

Hizmet-İş Sendikası Asarcık Belediyesi Hizmet-İş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER