HÜDA PAR Milletvekili Demir’den Karma Eğitime Destek
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
HÜDA PAR Milletvekili Demir’den  Karma Eğitime Destek
15.07.2023 13:53:54

 

HÜDA PAR Milletvekili Demir’den Karma Eğitime Destek

HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in karma eğitim açıklamalarına destek verdi.

 

TBMM Genel Kurulunda söz alan HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in karma eğitimle ilgili yaptığı açıklamayı destekleyerek, "Kimse çocuklarını karma eğitim veren eğitim kurumlarına göndermeye zorlanmasın." dedi.

 

Bakan Tekin’in “ailelerin okula göndermediği kız çocuklarının okullaşmasını sağlamak için gerekirse kız okulları da açabilecekleri" açıklaması hakkında değerlendirmelerde bulunan Demir, karma eğitim ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 

Önceki gün vefat eden Menzil Tarikati lideri Şeyh Abdülbaki el-Hüseyni'ye rahmet dileyen Demir, “Sözlerimin başında dün vefat eden Adıyaman Menzil mürşidi Seyyid Abdülbaki hocamıza Allah’tan rahmet diliyorum. Alimin ölümü alemin ölümüdür. Başta ailesi olmak üzere bütün mensuplarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum.” dedi.

 

“Milli Eğitim Bakanı’nın karma eğitim ile ilgili söylediklerine katılıyoruz”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in karma eğitim açıklamasına destek veren Demir, “Dün milletin meclisinden Milli Eğitim Bakanımızın yaptığı açıklamalar üzerine söz alan bir vekil, nasıl bir alaka kurmuş ise partimizi kast ederek evlilik yaşı üzerinden iftira ve karalamalarda bulunmuş, memleketin sorunlarına çözümler üretmek yerine kin ve düşmanlık üretici dili terk etmeyeceklerini bir kez daha ortaya koymuşlardır. 40-50 yıldan beri 13-14 yaşlarındaki kız çocuklarını dağa kaldırarak Kandil baronlarına peşkeş çekerek hem kendilerinin hem de ailelerinin hayatlarını karartanlara söyleyecek tek lafları olmayanların milletin meclisinde iftiralarla algı oluşturmaya çalışanları milletin vicdanına havale ediyorum. Sayın Milli Eğitim Bakanının karma eğitim ile ilgili söylediklerine biz de katılıyoruz. Kimse çocuklarını karma eğitim veren eğitim kurumlarına göndermeye zorlanmasın. Kız okulları da olsun, erkek okulları da. Aynı şekilde karma eğitim veren kurumlar da olsun. İnsanımız çocuğunu hangisine göndermek istiyorsa baskı altında kalmadan, kendi hassasiyetleri ve değerleri doğrultusunda göndersin, istediği hassasiyet ve anlayışla yetiştirsin. Bu tercih hakkı, bütün anne ve babaların en doğal hakkıdır. Karma eğitimin dayatılması ise bu hakkın ellerinden zorla alınmasıdır." ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

HÜDA PAR Milletvekili Demir’den Karma Eğitime Destek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı